5 способів зібрати семантику під YouTube

Аудиторія YouTube – 2 мільярди користувачів. Це майже третина всіх користувачів Інтернету. Ця аудиторія генерує майже мільярд годин переглядів кожен день. Це величезні можливості, але потрібно правильно ними користуватися. Так що, давайте розберемося як можна зібрати семантику під Youtube, щоб забезпечити собі хороші позиції серед конкурентів.

Спосіб 1

YouTube analytics (розділ у вашому Studio) – хороший інструмент, щоб почати і зрозуміти загальну картину кейса. Перш за все потрібно дивитися на охоплення (Reach). Вкладка охоплення виглядає показує історію трафіку на вашому каналі.

Важливо приділити увагу звітам YouTube Search і Suggested Videos. Перший показує за якими запитами відеохостинг показує ваші відео, другий дає статистику під якими відео ви з’являєтеся в рекомендаціях на основі попереднього контенту або переваг користувача.

Спосіб 2

Google Ads Keyword Planner (https://support.google.com/google-ads/answer/7337243?hl=en) допоможе вимірювати частоту за запитами в пошуковику. Але нам цікаві будуть тільки ті ключі, за якими в результатах є відео  з YouTube. Відео в результатах пошуку збирають велику кількість кліків. Можна проаналізувати перші 20 з видачі за запитом. Якщо частота влаштовує, то можна оптимізувати метадані під цей запит.

Спосіб 3

Google trends (https://trends.google.com/trends/) – цей спосіб досить простий, але інформативний. У самому інструменті можна налаштувати фільтри на пошук по YouTube і виставити дату. Візуальну інфу можна використовувати, щоб переконувати партнерів – це крутий трюк. Ще Google Trends показує схожі теми і запити (скрольте в самий кінець), їх можна використовувати, щоб створювати семантику під YouTube.

Спосіб 4

Можна використовувати і сам YouTube. Наприклад, проаналізувати підказки з рядка пошуку і на їх основі зібрати ядро під свій контент. Також потрібно переглядати вкладку “тренди”. Алгоритми майданчика оновлюють її кожні 15 хвилин і якщо, наприклад, контент з вашої ніші тримається протягом декількох годин, то є сенс брати ключі з заголовків трендових відео.

Спосіб 5

Сервіси та плагіни для браузера. Але всі вони працюють по freemium моделі й базовий набір інструментів сильно обмежений.

Keyword tool for YouTube (https://keywordtool.io/youtube) – один з найпопулярніших інструментів на ринку, який, до речі, умовно безкоштовний. Сервіс збирає підказки з пошукового рядка в YouTube і відображає їх у списку з частотою запитів (це вже платна фіча).

Аналогічний сервіс vidIQ (https://vidiq.com/ru/plans/). такий же freemium, але круто що тут є можливість відстежувати конкурентів і в реальному часі відстежувати метрики.

TubeBuddy (https://chrome.google.com/webstore/detail/tubebuddy/mhkhmbddkmdggbhaaaodilponhnccicb) – плагін для браузера, теж відкривається у вікні Studio. Тут (https://www.tubebuddy.com/pricing) можете подивитися безкоштовні фішки. В принципі, їх може вистачити, щоб розробити стратегію з просування.

––––

Хочу нагадати, що оптимізація YouTube – контенту це не тільки збір семантики і правильні заголовки. Важливо приділити час якісній сторінці каналу, трейлеру, фоновому зображенню, назві, вивченню аудиторії, тощо.

Хтось вже збирав семантику під YouTube або оптимізував канал цілком? Може хтось знає інші стратегії або сервіси? Обов’язково поділіться нюансами і своєю думкою в коментах.

Оцініть статтю
Додати коментар