Tailscale

Випадково натрапив на офігенний сервіс і продукт: tailscale.com – він потрібен для створення приватної мережі між пристроями буквально в пару кліків.

⚙️ Наприклад, якщо у вас сервер для ZP стоїть вдома і за NAT, то завдяки цій штуці ви можете підключитися до нього звідки завгодно: досить тільки поставити додаток на сервері і потрібному пристрої, залогінитися через гугл (це вкрай зручно і безпечно), а потім просто взяти приватну IP адресу сервера і встановити коннект через RDP/ssh/що завгодно.

🖥 Я протестив у себе і дійсно все запрацювало з пів стусана, плюс по відчуттях швидкість ніби я працюю безпосередньо (там всередині WireGuard). Але самий жир: не потрібен окремий сервер, через який всі пристрої будуть ходити один до одного в гості (як якщо це робити руками/pritunl). Не розбирався чи потрібен він взагалі або його “дають в користування” tailscale, але враховуючи що вони дозволяють підключити до 100 пристроїв безкоштовно – думаю, у них все пораховано і наші обсяги для них ні по чому.

PS: на Макосі довелося ребутатися, щоб залогінитися в програмі, але, мабуть, це пов’язано з установкою сервісів для додавання VPN.

Оцініть статтю
Додати коментар