Топ-15 платних і безплатних інструментів для сканування вразливостей

Всі компанії потребують способу виявлення вразливостей у своїх мережах. Це особливо вірно для великих підприємств і тих, у кого є конфіденційні дані — банківська справа, уряд, фінанси, юриспруденція, охорона здоров’я та освіта – галузі, в яких захист мережевих даних та інфраструктури має першорядне значення. Але малі підприємства також повинні забезпечити безпеку своєї інформації, не вкладаючи в це завдання весь свій ІТ-час і ресурси. Саме тут з’являються засоби автоматизованого управління вразливостями (VM).

Отже, які найкращі сканери вразливостей на ринку сьогодні? У цій статті я розгляну кращі сканери вразливостей, як платні, так і безкоштовні. Попередження про спойлер: Network Configuration Manager виділяється як мій вибір для кращого загального інструменту, оскільки він пропонує не тільки важливу інформацію про моніторинг, але і спосіб швидкого усунення проблем з конфігурацією на масових пристроях. Мій найкращий вибір для безплатного сканера вразливостей – Wireshark, добре відомий і популярний варіант.

Як би ви не вирішили інвестувати свої ресурси, фундаментальне розуміння управління вразливістю мережі є ключовим. У цій статті також описуються основи управління вразливостями, які повинен знати кожен ІТ-фахівець, щоб ви отримали максимальну віддачу від свого інструменту сканування.

Основи управління вразливостями

Чи знаєте ви, чи захищена ваша ІТ-інфраструктура? Навіть якщо кінцеві користувачі зараз можуть отримати доступ до своїх файлів і ваше мережеве підключення здається нормальним, ви не можете припускати безпеку своєї мережі. У кожній мережі є якась діра в безпеці, яку можуть використовувати хакери або шкідливі програми. Мета полягає в тому, щоб максимально мінімізувати ці уразливості, що є постійним завданням, враховуючи, що ваша мережа постійно використовується і змінюється, в той час як загрози безпеки постійно розвиваються.

Управління вразливостями складається з безлічі компонентів. Ви можете подумати, що, наприклад, досить встановити антивірусне програмне забезпечення, хоча насправді це призводить до того, що ви граєте в контроль пошкоджень. Важливо вжити превентивних заходів, щоб в першу чергу виключити проблеми безпеки. Інструменти сканування вразливостей можуть змінити ситуацію.

По суті, програмне забезпечення для сканування вразливостей може допомогти адміністраторам ІТ-безпеки у вирішенні наступних завдань.

Виявлення вразливостей

Адміністратори повинні вміти виявляти дірки в безпеці у своїй мережі, на робочих станціях, серверах, брандмауерах і т.д. потрібно автоматизоване програмне забезпечення, щоб зловити якомога більше цих вразливостей. Попри те, що дуже невеликі офіси, що володіють надійними ІТ-ресурсами, можуть спокусити керувати мережевою безпекою вручну, підприємства будь-якого розміру виграють від економії часу, наданої автоматизованим інструментом.

Оцінка ризиків – не всі уразливості однаково актуальні. Інструменти сканування можуть класифікувати вразливості, щоб допомогти адміністраторам визначити пріоритети найбільш тривожних проблем.

Розв’язання проблем – як тільки ви визначили пріоритетні ризики, їх вирішення може стати складним завданням. Правильний інструмент може допомогти вам автоматизувати процес підготовки пристроїв.

Звіти про прогалини в безпеці – навіть після усунення вразливостей адміністраторам як і раніше важливо продемонструвати дотримання відповідних правил. Програмне забезпечення для сканування може полегшити створення звітів про стан безпеки мережі.

Що викликає уразливості у системі безпеки?

Існує безліч способів, за допомогою яких хакери можуть скомпрометувати мережу та вкрасти дані. Тим не менш, існують загальні уразливості безпеки, на які слід звернути увагу. Не кожен інструмент сканування мережі вирішить всі ці проблеми, але ви повинні шукати програмне забезпечення, яке допоможе вам визначити пріоритети деяких або всіх наступних загроз.

Структура мережі – занадто багато бізнес-мереж по суті “відкриті”, що означає, що як тільки несанкціонований користувач отримує доступ, він отримує доступ до всіх частин мережі. Цю вразливість можна попередити, поліпшивши сегментацію мережі та управління привілеями груп користувачів.

Невідомі пристрої або некеровані ресурси у вашій мережі ніколи не є гарною новиною. Важливо переконатися, що тільки схвалені пристрої мають доступ до ваших портів.

Зловживання обліковим записом – на жаль, інсайдери іноді зловживають своїми привілеями, викликаючи цілеспрямовану або ненавмисний витік конфіденційної інформації або неправильну настройку програм, викликаючи додаткові дірки в безпеці. Крім того, адміністратори можуть дозволити облікові дані за замовчуванням, залишити невикористовуваних користувачів або групи в системі або призначити неправильні привілеї, що створює загрозу безпеці.

Помилки веб-конфігурації – для забезпечення безпеки веб-додатків необхідно стежити за такими проблемами, як розподілені атаки типу “відмова в обслуговуванні”, неправильні налаштування HTTP, прострочені сертифікати SSL/TLS і небезпечний код.

Налаштування функцій безпеки – те, як ви керуєте налаштуваннями безпеки та інфраструктурою, може призвести до виникнення ризиків. Щоб уникнути вразливостей, стежте за помилковими настройками брандмауера або ОС.

Сторонні програми – є причина, по якій ніхто більше не використовує Java. Занадто багато сторонніх додатків відкривають отвори в безпеці, будь то через те, як вони побудовані або як вони завантажені та реалізовані. На додаток до того, щоб уникати цих додатків, стежте за підозрілими завантаженнями, небезпечним програмним забезпеченням для спільного використання віддалених робочих столів і програмним забезпеченням, термін служби якого добігає кінця.

Відсутні оновлення – однією з основних причин проблем безпеки в мережах є основні помилки в конфігурації програмного забезпечення і вбудованого ПЗ або випадки, коли рівні конфігурації стають нерівномірними по всій мережі. Хакери можуть швидко використовувати ці прогалини.

Оцінка ризиків уразливості

Сканери вразливостей часто видають довгий список факторів ризику, і адміністратори рідко здатні негайно і ефективно усунути всі виявлені ризики — просто потрібно занадто багато ресурсів для оцінки та усунення кожного окремого елемента. Багато інструментів надають ранжування ризиків від високого до низького рівня, розраховане з використанням таких факторів, як то, як довго ризик знаходився в системі і буде вплив на систему значним або незначним.

Однак адміністратори все одно повинні бути готові самостійно оцінювати ризики, якщо це необхідно, і розуміти причини, що лежать в основі оцінки загроз, щоб вони могли зробити цілеспрямовані дії у відповідь. Адміністратори повинні спочатку визначити найбільш критичні уразливості та розставити пріоритети по цих елементах. Для кожного пункту подумайте: якби поганець скористався цією прогалиною в безпеці, які були б наслідки? Чи піддаються ризику конфіденційні дані? Чи відкриває ця діра в безпеці більшу частину мережі для хакерів або обмежену частину?

Ви також хочете розглянути можливість того, що поганий суб’єкт використовує прогалину в безпеці: в той час як внутрішня мережа і фізичний доступ уразливі для дій співробітників, зовнішні мережеві діри залишають дані вашої компанії відкритими для всього світу, що значно небезпечніше. Крім того, двічі перевірте вразливості, щоб переконатися, що вони не є помилковими спрацьовуваннями – немає необхідності витрачати ресурси на неіснуючу проблему.

Мета оцінки прогалин у безпеці полягає в тому, щоб визначити пріоритети вразливостей, які потребують термінової уваги. Деякі ІТ-команди мають необмежений час і ресурси для вирішення кожного окремого питання, який перетинає їх шляхи. Насправді вам потрібно буде спочатку зосередитися на важливих речах, сподіваюся, з автоматичною допомогою через програмне забезпечення безпеки.

10 кращих платних інструментів для сканування і виявлення вразливостей

 • Диспетчер конфігурації мережі

Якщо ви хочете внести конкретні зміни у свою мережу, щоб запобігти порушенням безпеки, я рекомендую Solarwinds ® Диспетчер мережевих конфігурацій (NCM). Хоча це не те, що деякі можуть класифікувати як традиційний інструмент “сканер”, NCM відмінно справляється з автоматичним виявленням проблем конфігурації на мережевих пристроях з декількома постачальниками і може швидко розгортати виправлення вбудованого ПЗ на десятках або сотнях пристроїв одночасно.

 • Диспетчер конфігурації мережі

NCM дозволяє легко керувати налаштуваннями пристроїв, які, як відомо, створюють уразливості; ви навіть можете створювати власні сценарії виправлення, щоб підтримувати сумісність ваших пристроїв. Оскільки помилки конфігурації та відсутні виправлення потенційно є найбільшими джерелами порушень безпеки, це дієвий спосіб запобігання атакам і, на мій погляд, є необхідною частиною будь-якої стратегії управління вразливостями.

NCM пропонує найважливіші переваги сканерів вразливостей. Наприклад, він інтегрується з Національною базою даних вразливостей і базою даних загальних вразливостей і ризиків, тому ви можете побачити, які уразливості вбудованого ПЗ Cisco є головним пріоритетом безпеки. Це також допоможе вам заощадити час і ресурси адміністратора за рахунок автоматичного управління брандмауером і отримання інформації про те, коли пристрої додаються або наближаються до кінця терміну служби. Крім того, NCM пропонує критично важливі надійні функції звітності для ефективного управління вразливостями. За допомогою цього інструменту ви отримаєте повну інвентаризацію мережі, облік змін конфігурації, інформацію про поточний стан відповідності вимогам та інші звіти, які допоможуть вам заздалегідь планувати безпеку.

Ви можете спробувати це, завантаживши 30-денну повнофункціональну безкоштовну пробну версію без зобов’язань, щоб побачити, як NCM працює для вас. Для такого комплексного інструменту ви повинні знайти ціну більш ніж розумною. Крім того, багато продуктів SolarWinds добре інтегруються один з одним, так що ви можете продовжувати розвивати свої ІТ-можливості в майбутньому.

 • Менеджер вразливостей ManageEngine Plus

Програмне забезпечення віртуальної машини ManageEngine дозволяє отримати деякі важливі відомості за допомогою функцій оцінки вразливостей. Перевірте наявність вразливостей в пристроях, системах Windows і деяких сторонніх додатках і отримаєте миттєвий рейтинг їх віку і серйозності. ManageEngine vulnerability Manager Plus використовує стратегію виявлення проблем безпеки на основі аномалій, а не підхід до бази даних.

Інструмент надає широкий спектр можливостей. На додаток до допомоги в управлінні антивірусним програмним забезпеченням, щоб переконатися, що воно оновлено, воно дозволяє ідентифікувати програмне забезпечення, що представляє загрозу безпеці, порти, використовувані в підозрілих цілях, і проблеми з конфігурацією.

У платформу ManageEngine включені деякі інструменти управління, включаючи розгортання конфігурації і управління виправленнями. Ви також можете виявити вразливості нульового дня і використовувати готові сценарії для їх усунення. Попри безліч функцій, це програмне забезпечення, як правило, просте у використанні, хоча воно може бути занадто складним для невеликих середовищ. Безплатно для використання на 25 комп’ютерах.

 • Paessler PRTG

Цей інструмент забезпечує ретельний моніторинг інфраструктури, дозволяючи адміністраторам аналізувати мережу, додатки, сервери та багато іншого. Платформа може відстежувати зміни стану пристроїв і попереджати вас про будь-які суттєві зміни, оскільки незвичайна активність може вказувати на вторгнення. Він також може використовувати нюхання пакетів для сканування даних SNMP-пасток і активності портів.

PRTG – це чисто інструмент моніторингу, тобто він не забезпечує автоматизовану допомогу в управлінні або дозволі. Безкоштовно для 100 або менше датчиків, він також пропонує 30-денну безкоштовну пробну версію з необмеженою кількістю датчиків, що дозволяє вам випробувати всі можливості інструменту.

 • Сканер мережевої безпеки BeyondTrust Retina

Інструмент Beyondtrust Retina може сканувати вашу мережу, веб-служби, контейнери, бази даних, віртуальні середовища і навіть пристрої Інтернету речей. Його вбудована сумісність з IoT і аудит доступні не у всіх інструментах сканування, тому це відмінний варіант, якщо вам потрібно управляти безліччю пристроїв. У той же час він призначений для сканування, не впливаючи на доступність або продуктивність. Ця програма порівнює загрози з базою даних вразливостей, а не покладається на виявлення аномалій.

Retina орієнтована на моніторинг, а не на управління безпекою. Таким чином, хоча він корисний і простий у використанні для розуміння вашого середовища безпеки, вам доведеться інтегрувати платформу з більш дорогим інструментом управління вразливостями підприємства для більшого охоплення.

 • Rapid7 Nexpose

Це корисний локальний інструмент управління вразливостями, що пропонує гідну відправну точку для сканування безпеки. Nexpose використовує унікальний підхід до оцінки ризиків, використовуючи оцінку ризику 1-1000, а не шкалу “Високий-Середній-Низький” або 1-10. Цей детальний рейтинг враховує вік і використання вразливостей в наборі експлойтів. Деяким Користувачам це подобається, інші вважають це зайвим. Nexpose також надає покрокові інструкції в порівнянні ваших систем із загальними стандартами політики, допомагаючи забезпечити їх відповідність. Хоча він не обов’язково пропонує всі функції, необхідні для стратегії управління, у нього є відкритий API, який дозволяє інтегрувати його дані з іншими інструментами.

 • Tripwire IP360

Tripwire IP360 – це програмне забезпечення для сканування вразливостей інтернет-мережі корпоративного рівня, що дозволяє не тільки сканувати всі пристрої і програми в мережах, включаючи локальні, хмарні і контейнерні середовища, але і знаходити раніше не виявлені агенти. Цей інструмент допомагає автоматизувати, як адміністратори усувають уразливості, ранжуючи ризики за впливом, віком і простоті використання. І, як і Nexpose, він має відкритий API, що дозволяє інтегрувати ці функції управління вразливостями з іншими рішеннями для управління. В іншому випадку IP360 є стандартним сканером вразливостей.

 • ImmuniWeb

ImmuniWeb – це платформа на основі штучного інтелекту, яка пропонує кілька інструментів сканування вразливостей, таких як Immuniweb Continuous для проведення тестування на проникнення для виявлення загроз безпеці та ImmuniWeb Discovery для виявлення та надання оцінок злому на основі ваших активів. Він використовує можливості машинного навчання для швидкого виявлення ризиків і, імовірно, повертає нуль помилкових спрацьовувань. Хоча це занадто дорого і специфічно для більшості організацій, ImmuniWeb може бути варіантом для деяких команд DevOps.

 • Netsparker

Якщо ви шукаєте саме безпеку веб-додатків, це може бути хорошим вибором. Netsparker пропонує запатентовану технологію сканування на основі доказів, яка працює для усунення помилкових спрацьовувань – велика перевага при масштабуванні області застосування. Крім того, Netsparker створений для інтеграції з іншими системами управління, щоб допомогти автоматизувати робочий процес пошуку вразливостей. Цей інструмент оцінки вразливості Інтернету повністю присвячений автоматизації та точності; можливо, ви захочете перевірити демонстраційну версію, щоб переконатися, що це вірно. Він використовується деякими великими клієнтами, включаючи Міністерство внутрішньої безпеки США.

 • Acunetix

Це ще один сканер безпеки веб-сайту, а не мережевий сканер. Acunetix рекламує свою здатність виявляти понад 4500 вразливостей у користувацьких, комерційних та програмах з відкритим кодом з низьким рівнем хибнопозитивних результатів. На додаток до видимості рядка коду і докладним звітам, які допоможуть вам легше усунути проблеми безпеки, він дає вам можливість налаштувати робочий процес у міру необхідності в привабливій візуальній платформі. Для команд, які керують веб-сайтами, цей гнучкий інструмент може стати порятунком.

 • Порушник

Цей Хмарний сканер вразливостей використовує спрощений підхід до виявлення ризиків. Зловмисник перевіряє конфігурації, виявляє помилки в веб-додатках, вловлює пропущені виправлення і намагається знизити частоту хибнопозитивних результатів. Ви можете підключитися до свого хмарного провайдера, щоб включити в сканування зовнішні IP-адреси та імена хостів DNS. Деякі команди по достоїнству оцінять можливість отримувати повідомлення про Slack, Jira і електронній пошті. Інші знайдуть цей інструмент занадто спрощеним для поглибленого використання, але ціна робить його доступним.

 • Wireshark

Цей добре відомий аналізатор мережевих протоколів з відкритим вихідним кодом допомагає в деяких завданнях сканування вразливостей. Безкоштовний сканер вразливостей Wireshark використовує аналіз пакетів для розуміння мережевого трафіку, що допомагає адміністраторам розробляти ефективні контрзаходи. Якщо він виявляє тривожний трафік, він може допомогти визначити, чи є це атакою або помилкою, класифікувати атаку і навіть впровадити правила для захисту мережі. З цими можливостями Wireshark є абсолютно потужним інструментом. Однак, як і багато програм з відкритим кодом, вона не обов’язково проста у використанні – будьте готові ретельно налаштувати і управляти цією платформою відповідно до ваших потреб.

 • Nmap

Nmap – це класичний інструмент з відкритим кодом, який використовується багатьма мережевими адміністраторами для базового ручного управління вразливостями. Цей безплатний сканер вразливостей в основному відправляє пакети і зчитує відповіді, щоб виявити хости і служби по всій мережі. Це може означати виявлення хоста за допомогою запитів TCP / ICMP, сканування портів, виявлення версій і виявлення ОС. Для адміністраторів, яким зручно створювати сценарії, цей інструмент також дозволяє додатково виявляти уразливості. Nmap повністю орієнтований на використання командного рядка експертного рівня і не пропонує інтуїтивно зрозумілого дисплея для легкого запуску сканування або інтерпретації результатів. Хоча це робить його придатним для деяких професіоналів, більшість адміністраторів потребують більш спрощеного підходу до сканування вразливостей.

 • OpenVAS

Відкрита система оцінки вразливостей (OpenVAS) являє собою програмну основу з декількох сервісів для управління вразливостями. Це безкоштовний інструмент з відкритим кодом, підтримуваний Greenbone Networks з 2009 року. Побудований як сканер “все в одному”, він працює на основі більш ніж 50 000 тестів безпеки на уразливості, оновлюваних щодня. Розроблений спеціально для роботи в середовищі Linux, цей безкоштовний сканер вразливостей є хорошим варіантом для досвідчених користувачів, які хочуть виконати цільове сканування або тестування. Встановлення та використання цього інструменту має значну криву навчання, і з цієї причини він не підходить для більшості мережевих адміністраторів. Greenbone також пропонує платний продукт з більш регулярними оновленнями, гарантіями обслуговування та підтримкою клієнтів.

 • Видання спільноти Qualys

Цей безкоштовний хмарний сервіс замінює старий інструмент Qualys FreeScan. Community Edition надає скорочену версію хмарної платформи Qualys, яка підходить для невеликих організацій, оскільки вона забезпечує необмежене сканування 16 внутрішніх активів, трьох зовнішніх активів і однієї URL-адреси. Він поставляється з багатьма функціями повного інструменту, оскільки платформа використовує інформацію з більш ніж трьох мільярдів щорічних сканувань вразливостей. Однією з переваг Qualys Community Edition є можливість пошуку за результатами сканування і створення гнучких звітів. Крім того, інтерфейс привабливий у використанні.

 • Burp Suite Community Edition

Ця безкоштовна версія інструменту оцінки вразливості Інтернету також доступна на корпоративному та професійному рівнях. Для адміністраторів, яким потрібно більше ручного контролю над веб-скануванням вразливостей, Burp Suite Community Edition є сильним суперником. Ви можете керувати (перехоплювати і редагувати) запитами й відповідями, анотувати елементи і навіть використовувати правила зіставлення і заміни для застосування користувальницьких змін. Ви також отримуєте детальний контроль над правилами, а також можливість отримати уявлення про карту сайту, переглянути деякі діаграми статистичного аналізу і отримати доступ до безкоштовних розширень від спільноти користувачів. В принципі, якщо ви зацікавлені в створенні інструменту, необхідного для веб-сканування, Burp – це потужний і безкоштовний варіант.

Потрібно ще більше інструментів? Тоді пропоную завітати до Гугла зі запитом “Vuln-Scanner”.

Оцініть статтю
Додати коментар