❓ Як працювати з розділом Ефективність у Серч консолі Гугла

У GSC в розділі “ефективність” відображаються запити, які Гугл зафіксував в пошуку. Можна побачити ефективність кліків, показів, ctr, середню позицію.

Як працювати з цим інструментом? Як грамотно використовувати цю статистику запитів?

Ефективність – це звіт, який нам потрібен для відстеження динаміки ключових слів: зростання, падіння, поява нових запитів, виліт з топа старих ключових фраз.

Ефективність може показуватися не тільки в Пошуку Google, але і в рекомендаціях і Google новинах.
За замовчуванням на графіку представлені тільки кліки і покази.

Для зручності відображення даних, у звіті передбачені сортування і фільтр по сторінках, країнам, пристроям. В рамках одного звіту можна використовувати тільки один параметр, що не зовсім зручно в плані аналізу.

Для чого можна використовувати звіт про ефективність?

  1. Подивитися за якими запитами ранжується сторінка. Задавши фільтр “сторінка” і вказавши точний URL, можна побачити список всіх ключових фраз, за якими ранжується зазначена сторінка.
  2. Знайти сторінки з низьким CTR. Консоль дозволяє знайти сторінки, які при великій кількості показів і високих позиціях у видачі отримують порівняно мало кліків. Відфільтрувавши сторінки по найбільш низькому CTR можна провести їх аналіз і зрозуміти, що заважає їм зайняти більш високі позиції (найчастіше це недостатньо привабливий сніппет).
  3. Знайти запити поза топом, за якими можна просуватися. Буває так, що у сайту є запити, за якими він знаходиться за ТОП-8, але при цьому у них велика кількість показів. Консоль дозволяє за допомогою фільтрів знайти такі запити, щоб спробувати просунути сайт по ним ближче до ТОПу.
  4. Відсікати брендовий трафік. Вказавши у фільтрі “запити” брендовий запит, можна відсікти трафік з нього. На жаль, як ми писали вище, не можна відсікти одночасно всі варіації бренду, так як консоль дозволяє використовувати тільки один фільтр.
  5. Відстеження появи нових запитів. Консоль збирає статистику по всіх запитах, не тільки 20+, але і 50+і 100+. Відстежуючи такі запити можна оптимізувати текстову складову сторінки, анкори, метатеги, для їх подальшого просування.
  6. Порівняння періодів. Консоль дозволяє порівнювати, наскільки змінилися позиції протягом конкретного періоду.
  7. Процентне співвідношення десктоп / мобайл користувачів сайту.

У GSC також присутні свої обмеження – можна завантажити тільки 1000 URL-адрес або запитів за раз. Для великих сайтів це може виявитися складністю, але її можна обійти двома варіантами:

  • Google Search Console API (developers.google.com/webmaster-tools). дозволяє витягти до 25 тисяч рядків зі звіту.
  • Плагін Search Analytics for Sheets (workspace.google.com/marketplace/app/search_analytics_for_sheets/1035646374811) для Google Таблиць. Відображає до 5000 рядків інформації по позиціях, запитам і кліків.
Оцініть статтю
Додати коментар