📗 10 порад щодо пошукової оптимізації PDF-файлів

Колись існувала думка, що Google не індексує PDF-файли. Пізніше з’ясувалося, що це не так. Однак в минулому пошуковик не міг розшифрувати вміст документа, відмінного від HTML. Відповідно, PDF не могли ранжуватися на першій сторінці видачі та отримувати відповідні переваги.

У 2011 році Google заявив, що PDF-файли почали індексуватися ще у 2001 році:

“Google вперше почав індексувати PDF-файли у 2001 році і на даний момент проіндексував мільйони таких документів”.

PDF позначаються у видачі спеціальним значком, що повідомляє користувачам про формат документа:

При цьому оптимізація PDF для SEO залишається здебільшого невикористаною можливістю. Google може сканувати, індексувати та ранжувати ці документи, але їх оптимізацією мало хто займається.

PDF-документи містять велику кількість вмісту, який Google здатний індексувати, тому вони обов’язково повинні використовуватися в SEO-компаніях.

При цьому оптимізація PDF для пошукових запитів вимагає від SEO-фахівців дотримання трохи іншого набору правил, ніж зазвичай. В цілому, структура роботи буде колишньою, але деталі будуть відрізнятися.

Крім того, формат PDF використовується для специфічного типу контенту. Відповідно, оптимізуючи ці документи для Google, потрібно про це пам’ятати.

Запропоновані в статті поради допоможуть вам отримати більше трафіку від PDF.

До вибору імені файлу підходите ретельно та обдумано

Вибір імені – це зазвичай перший крок до конвертації текстового документа в PDF-формат. Найлегше зберегти автоматично запропонований варіант. Але це не вихід. Потрібно врахувати, який SEO-вплив надасть обрана назва. Наприклад, на те, як буде виглядати адреса сторінки.

Якщо документи вже надходять до вас у форматі PDF, проведіть деякий аналіз ключових слів і конкурентів перед тим, як його перейменувати. У назві використовуйте фразу, яка відповідає потребі користувачів. Окремі слова розділяйте дефісами. Першу букву фрази зробіть заголовною.

Додайте внутрішні посилання на документ

Включити PDF-файли в посилальну структуру сайту може бути непросто. Хоча всі ці документи зазвичай являють собою цінні активи (звіти або дослідження), їх використання специфічне та обмежене, тому на них не так часто посилаються, як на інші сторінки. В результаті у внутрішній ієрархії сайту вони часто залишаються покинутими.

Це має прямий вплив на їх SEO-потенціал. У 2016 році співробітник Google Джон Мюллер в інтерв’ю the Webmaster заявив, що наявність посилань на PDF допомагає їх індексувати:

“Якщо ми не можемо індексувати ці сторінки… це може бути тому, що ми вже індексували достатньо вмісту сайту”.

Додавання контекстуальних внутрішніх посилань на PDF-файли покаже Google, що ви хочете, щоб ці матеріали були проіндексовані та проранжовані.

Попри зниження ролі такого фактора, як анкорний текст, оптимізація тексту внутрішніх посилань на PDF-документи теж може допомогти.

Додайте посилання на релевантні матеріали

Під релевантним контентом тут маються на увазі в основному матеріали вашого сайту. Хоча додавання посилань на авторитетні сторонні ресурси всякий раз, коли це може бути корисно користувачам, також вітається Google.

Додаючи в вміст PDF-документа посилання на інші матеріали сайту, ви підвищуєте ймовірність того, що пошукова система розцінить цей контент як важливу частину вашого ресурсу.

Ще однією перевагою використання PDF-файлів є той факт, що зовнішні сайти більш схильні ставити на них посилання, оскільки ці матеріали цінні як постійне джерело. Додавши в PDF-документ посилання на важливі сторінки вашого сайту, ви також можете підвищити авторитетність (і позиції) цих сторінок.

Додайте унікальний оптимізований заголовок

Це базова SEO-тактика, однак її часто упускають з уваги при оптимізації PDF. Заголовок можна налаштувати в розділі “Властивості документа”. Пошукова система буде використовувати цю інформацію так само як HTML-тег Title. Цей текст буде відображатися в заголовку сніппета сторінки в результатах пошуку.

При створенні заголовка подумайте, за якими запитами ви хочете, щоб документ ранжувався.

Реальність полягає в тому, що файли PDF, як правило, найкраще підходять для рейтингу за специфічними та long-tail запитами. За своєю природою ці документи відносяться до певної галузі дослідження – заголовок і опис повинні це відображати.

Оптимізація PDF-документів для широких і конверсійних запитів навряд чи буде успішною.

Адаптуйте контент для мобільних користувачів

Об’ємний вміст багатьох PDF-документів ускладнює їх перегляд на мобільних пристроях. Є кілька простих змін, внісши які, можна впоратися з цією проблемою.

Вирівнюючи документ по лівому краю сторінки, ви полегшите його прокрутку на мобільному пристрої – людині не потрібно буде спочатку використовувати горизонтальну прокрутку.

Також можна використовувати марковані списки та жирний текст, щоб зробити текст більш легким для сприйняття. Особливо це оцінять ті користувачі, які поспішають і читають по діагоналі.

Зображення – також відмінне додавання, але потрібно стежити за їх розміром.

Стискайте зображення скрізь, де це можливо

Швидкість завантаження – це важливий фактор ранжирування для будь-якої сторінки. Але для об’ємних PDF-файлів це може стати проблемою.

Вклавши стільки праці в створення PDF-документа, ви навряд чи захочете видаляти зображення або таблиці, щоб зменшити вагу документа. На допомогу прийдуть інструменти стиснення (наприклад, JPEGmini чи Soda PDF), за допомогою яких можна зменшити вагу картинок без видимої втрати якості.

Додайте підзаголовки

PDF-файли можуть містити велику кількість поглибленої інформації, однак ємність уваги у людей в даний час скорочується. Використовуючи підзаголовки, ви робите контент більш зрозумілим для тих користувачів, які сканують документ, витягуючи найважливішу інформацію. Ця порада стане в нагоді для користувачів всіх пристроїв, але для mobile він життєво необхідний.

Намагайтеся, щоб один абзац включав не більше трьох-чотирьох пропозицій.

Між блоками тексту додайте підзаголовки, що описують наступний розділ. Якщо це доречно, використовуйте в них один з ваших цільових пошукових запитів.

Використовуйте простий текст

Одна з причин, чому міфи про труднощі Google з PDF живуть так довго, полягає в тому, що багато PDF-документів засновані на зображеннях.

На наш погляд, вони містять текст. Але пошукова система бачить зображення зі словами на них. Цього недостатньо, щоб зробити висновок, що Google не може індексувати ці документи. Але ми повинні допомогти пошуковій системі там, де це можливо.

Пошукові системи стали набагато краще розпізнавати вміст зображень, але текст для них як і раніше кращий. Багато інструментів, в тому числі Adobe Creative Suite, дозволяють зробити цю конвертацію.

Щоб перевірити, в якому форматі представлена інформація в PDF-файлі, можна провести простий тест: якщо ви можете скопіювати і вставити текст з документа, це означає, що в ньому використовується текстовий формат.

Використовуйте альтернативний текст

Це ще один пункт базової пошукової оптимізації. Однак не всі знають, що для зображень в PDF-документі можна налаштовувати альтернативний текст.

Виконання цього завдання буде залежати від програмного забезпечення, яке ви використовуєте для створення PDF. Повне керівництво (англійською мовою) можна знайти на сайті w3.org.

Підходьте до цього як до ще однієї можливості забезпечити більш повне розуміння вмісту документа з боку Google. Крім того, додавання альтернативного тексту дозволить PDF-файлу ранжуватися в пошуку по картинках.

Відстежуйте результати

З точки зору SEO, цілі додавання PDF-документа на сайт будуть відмінними, наприклад, від цілей додавання сторінки товару. Це означає, що вимірювання їх результативності також вимагатиме іншого підходу.

Ви можете розглядати як мікроконверсію завантаження PDF-файлу після переходу з органічного пошуку. Ви можете додати цю мету в аналітику, щоб бачити, скільки людей прийшло на сайт з пошуку і завантажило документ.

Також можна заглибитися і спробувати отримати більш повне уявлення про поведінку користувачів. Наприклад, оцінити шлях, який вони проходять в рамках сайту, перш ніж потрапити на сторінку PDF-документа. Також можна подивитися, з якими маркетинговими каналами вони взаємодіють перед тим, як зробити мікроконверсію.

Оцініть статтю
Додати коментар