20 найкращих дій для вашого SEO

Вільне summary статті (robbierichards.com/seo/diy-seo) Роббі Річардса.

 1. Зробити технічний SEO-аудит (наприклад в SEMRush (semrush.com/siteaudit) або будь-якому краулері: Screaming Frog або Netpeak Spider…) і виправити знайдені помилки.
 2. Перевірити на канібалізацію ключових слів. Робиться вивантаженням з SEMRush в цю Google – таблицю (docs.google.com/spreadsheets/d/1khdggV2lcRiqLKJz42R4k61RomtCcMvabCq6ACb36iM/edit#gid=943711652) (або аналогічно вивантаженням з Ahrefs, але потрібно трохи підправити таблицю). І якщо знайдені сторінки, які мають позиції по одному і тому ж ключу:
  – підклеїти їх до нової сторінки (301 редирект з обох на нову)
  – або знести менш релевантну
  – або склеїти їх (301 редирект з однієї на іншу)
 3. Виявити сторінки з низькою швидкістю. Теж в семраші або GTmetrix. (gtmetrix.com) і якщо багато сторінок з низькою швидкістю:
  – Пошукати хостинг краще
  – Перевірити чи потрібні зображення у великій роздільній здатності. Якщо ні, перетиснути
  – Стиснути зображення без втрати якості. Наприклад в TinyPNG (tinypng.com) або ShortPixel
  (shortpixel.com) — впровадити lazy loading
  – Перевірити чи включено кешування. На вордпрессі можна включити плагінами W3 Total Cache (wordpress.org/plugins/w3-total-cache) or WP Rocket (wp-rocket.me).
 4. Виправити помилки сканування (робиться будь-яким краулером).
 5. Знайти биті посилання (робиться будь-яким краулером).
 6. Перевірити сайт на thin content (сторінки, погано розкривають тему). Шукати можна будь-яким краулером сторінки з малою кількістю слів. Що робити з знайденими: поліпшити якість, знести або 301 редирект на відповідну аналогічну сторінку.
 7. Перевірити на повні або часткові дублі контенту всередині сайту. І вибрати основні варіанти, з інших rel=canonical або 301 редирект на основні. Або переробити дублі, щоб стали унікальними.
 8. Поліпшити позиції.
  – Зробити вивантаження з аналізатора позицій (наводить приклад з вивантаженням з семраша (docs.google.com/spreadsheets/d/1T51OlZA53QTKMKfGlOH3oqd_PCZZROtYtFcGUzahFyQ/edit#gid=649586877)).
  – Взяти на опрацювання запити, у яких позиція з 6 по 20, високий потенціал конверсії, Висока частота (Search volume) і низька конкурентність (KD).
  Як поліпшити їх позиції:
  – Поліпшити якість, оформлення і читаність контенту
  – Додати підтеми в статті
  – Поставити на них 3-5 внутрішніх посилань з більш авторитетних відповідних по темі сторінок
  – Зробити посів посиланнями і згадками в соц. мережах і тематичних сайтах
  – Поставити 3-5 посилань з інших сайтів
  – Оновити дату поста і додати на переобхід в Google Search Console
 9. Створити позиції за запитами конкурентів за аналогічною схемою.
 10. Взяти топові сторінки конкурентів з будь-якого аналізатора (наприклад Top Pages в SEMRush або Ahrefs) і створити аналогічні.
 11. Знайти запити, за якими у конкурентів є позиції, а у вас немає (у звіті Keyword gap tool в SEMRush або Content Gap в Ahrefs) і підготувати під них контент
 12. За цими зібраними запитами знайти питання (наприклад у звіті Keyword magic семраша) і використовувати їх при підготовці контенту
 13. Оптимізувати контент під featured snippets (великий блок в Google над пошуком з частиною контенту сторінки).
 14. Перевіряйте інтенти запитів. Якщо в топі за запитом статті, теж готуйте статтю. Якщо лістинги, то лістинг
 15. Робіть контент одночасно і для SEO, і для людей (наприклад за допомогою адд-дона до браузеру або вордпресс SEO Writing Assistant (semrush.com/swa) від семраша)
 16. Ставте авторитетні внутрішні посилання на нову статтю відразу після її публікації з інших, найбільш сильних сторінок (список таких сторінок є в будь-якому аналізаторі).
 17. Використовуйте тактику “Barnacle SEO”. Подивіться які сторінки потужних сайтів виходять в пошуку (наприклад quora.com) за потрібними запитами і постарайтеся розмістити на цих сторінках інформацію про себе. Або, якщо це неможливо, посилити іншу їх сторінку.
 18. Перетворіть згадки на посилання. Знайдіть де вас просто згадали, зв’яжіться з власником сайту і попросіть поміняти згадку на активне посилання
 19. Повторюйте посилання конкурентів (інструменти Backlink gap в семраші або Link Intersect в Ahrefs)
 20. Відновлюйте користь від посилань на 404 сторінки. Знаходьте ваші 404 сторінки з беклінками і ставте 301 редирект з них на найбільш відповідні живі.
Оцініть статтю
Додати коментар