Була створена сторінка-фільтр категорії зі своїми ЧПУ, title і т. д., але Google вважає її повною копією категорії. Як лікувати?

Залежно від мети створення сторінок фільтрів будуть кілька різних рекомендацій.

1️⃣ Якщо ви створили сторінки фільтрів для користувачів, а не для пошукових систем. У такому випадку ми рекомендуємо закрити такі сторінки від індексації пошуковим роботом:

  • Заблокуйте доступ роботу Googlebot за допомогою наступного метатега:

<meta name=”googlebot” content=”noindex, nofollow”>

Вам необхідно виконати дану роботу для всіх сторінок фільтрів.

  • Менш ефективний спосіб закриття таких сторінок, це закриття через robots.txt. Але, по-перше, robots.txt – це лише рекомендація, і на відміну від першого варіанту може бути проігнорований роботами. А по-друге, даний спосіб вийде застосувати, якщо такі сторінки реалізовані через підпапку або інший корінь в url, до якого можна прикріпити правило Disallow.

🔗 Детальніше про те, як заблокувати доступ роботам Пс Google доступ до сторінок сайту читайте в довідці (support.google.com/news/publisher-center/answer/9605477?hl=ru).

2️⃣ якщо сторінка фільтра створена для просування її у видачі пошукових систем. В цьому випадку необхідно попрацювати над основними аспектами:

  • Замовляйте посилання на сторінку фільтра. Використовуйте релевантний анкор з прив’язкою до параметрів фільтра. Але купувати посилання необхідно з “розумною” швидкістю.
  • Сторінка фільтра повинна відрізнятися від категорії, з якою її склеїли. Для цього пропрацюйте за іншим принципом – метатеги та лістинг. Часто зустрічаємо автогенеровані метатеги, в яких змінюється лише одне слово, – цього недостатньо. Що стосується лістингу, зверніть увагу на сортування. По можливості зробіть його в іншому порядку.
  • Нарощуйте обсяги трафіку на сторінку фільтра. Враховуючи те, що сторінка є копією і вона виключена, нарощувати трафік можна тільки коштом внутрішніх переходів. Для цього, попрацюйте над внутрішньою перелінковкою. По можливості додайте посилання на сторінку в різні категорії.

P. S. Якщо мова йде про одну або пару сторінок фільтрів, то сильних проблем не буде. Але якщо, їх багато це може впливати на ранжування основних категорій, бо Google не любить дублі сторінок і при цьому, помилка може не з’являтися в GSC.

Оцініть статтю
Додати коментар