💪 Чому потрібно запускати не один, а відразу кілька сайтів по одному напрямку

Ось уже роки два як я всім свої замовникам на SEO пропоную запускати паралельно основному проекту відразу 2-3-5 (залежить від бюджету) другорядних сайтів.

Навіщо це потрібно?

  • Пошук стає все рандомніше, тому передбачити що конкретний проект 100% вистрілить не можна.
  • Диверсифікація ризиків – отримали фільтр на основному сайті або просто стагнація або чітко і все падає, то переходимо на інший сайт.

Що це дає?

  1. За деякими запитами можна отримати кілька рядків в пошуку.
  2. Диверсифікація ризиків.
  3. Швидкий результат у разі біди з основним сайтом. Не потрібно буде починати все з нуля і чекати 6-9-12 місяців, у вас вже є “запаска” з віком, яким-ніяким трафіком і посилальним, варто тільки перенаправити всі зусилля на неї, так само як робили з основним сайтом і все буде!
  4. Можна створювати не повноцінний сайт, а брати для другорядних тільки окремі категорії (самі маржинальні, але є нюанси – якщо занадто вузько, то не завжди вийде конкурувати, кожне рішення потрібно індивідуально опрацьовувати), якщо основний сайт великий. Можна виносити на другорядні сайти послуги (наприклад, у вас інтернет-магазин продуктів, виносьте на другий сайт доставку цих самих продуктів). Такий підхід точно не дасть склеїти за афілійованість.
  5. Можна скопіювати сайт як є, унікалізувати картки (змінити одиниці виміру, додати характеристики яких немає на першому сайті, змінити формат контенту (приклад: були таблиці – зробили текстом або навпаки)), поставити інший номер, іншу адресу (другий офіс, склад, пункт видачі і т.д.), регнути інший номер, додати в основні каталоги і залишити відлежуватися.

Які мінуси?

  • Дорого.
  • Можуть підтягнути за афіліат, якщо зробити занадто незграбно.

Загалом варіантів як і що зробити багато, думайте самі вирішуйте самі мати або не мати.

Оцініть статтю
Додати коментар