✅ Чому різна цінність у свіжих (аукціонних) дропів

Коли ви купуєте домен на аукціоні, то бажано розуміти, яку вигоду ви хочете отримати, і які цілі у ваших конкурентів, щоб розуміти чи варто вкладати такі суми грошей. Окремо сюди ж входить прорахунок цінності для сервісів продажу доменів з бекордерів, де бувають свіжі домени і вони коштують дорожче.

Які цілі зазвичай при покупці свіжого дропу?

Унікальний посилальний профіль

Через те, що тематика Дропів роздута і всі існуючі дропи вже були перериті по кілька разів, то дійсно ТОП-домени можна отримати виключно з аукціонів або бекордерів країн, де заборонені аукціони (або у тих, хто перепродає їх). Ці посилання в одному домені отримати практично нереально по іншому.
Так, ви завжди можете взяти 5-10 дропів з фрі-реєстрацією, і їх посилальна вага буде порівнянний з доменом по 1000 доларів, але вам доведеться провести х5-10 зусиль по тому, щоб ці посилання приклеїлися. І ці зусилля іноді можуть коштувати ті ж гроші.

Траст + Домен збігається тематикою

Його можна вклеїти в мані-сайт, але набагато краще такі сайти підходять під запуск нового Мані-сайту на собі. При вклейці буде втрата 15%, плюс набагато складніше відновити всі сторінки, в більшості випадків клеять тільки основні сторінки, що призводить до того, що шанс повної склейки знижується. І окремо для “нового Мані-сайту” є один важливий плюс — ви пропускаєте умовну пісочницю і отримуєте тематичний траст, який швидше за все не відвалиться в майбутньому. Відповідно, якщо ви шукаєте дроп для мети запуску сайту, то готові переплачувати х2 – 3 від тієї ціни, яку готові платити при пошуку сайту для склейки.

Траст + Домен околотематики

Майже завжди це склейка в манісайт, виняток становлять всякі казино в RU-неті, коли на цьому ж домені піднімають гемблінг-проект і він на старому трасті відразу в ТОП йде, а після переіндексації посилань і їх втрати через те, що тематика посилань не відповідає, він також втрачає весь цей траст. Але цього вистачає, щоб відбити його ціну. Коли мова про склейку в манісайт, то потрібно розуміти, що траст околотематики клеїться далеко не завжди, а тому тут свіжість домену не настільки критична. Але якщо клеїться, то результат виходить дуже значимий, тому навіть з success rate 30%, переплата за свіжість окупається.

Траст + Домен іншої / лівої тематики

Найчастіше на ньому піднімають PBN, на якому очікують отримати трафік. Або клеять його в новинник для підвищення рейтингу сайту. Вони несуть підвищену цінність тільки для певних вебмайстрів і дороділів. А так приносять результат для манісайта 1/5 від того, що б дали при прямій склейці в околотематики.

Домени з трафіком

Цей трафік може окупатися в умілих руках. По суті – це як звичайний продаж сайту під рекламу по цінності. Свіжі дропи мають значно вище шанс цей трафік відновити в значимому обсязі, якщо підняти сайт з веб.архів. Плюс зазвичай на ньому поруч додають ряд нових сторінок. Головне не поспішати робити редизайн, поки не приклеяться старі фактори ранжирування.

Домени з великим індексом сторінок

Основна цінність для дорвейщиків. Якщо на сайті було багато сторінок в індексі і при цьому його пузомірки не дуже великі, то на аукціоні за нього борються дорвейщики, напевно. На старому дропі немає можливості побачити архів індексації сайту.

Пузомірки

Як би це не здавалося нерозумно, але хороші пузомірки можуть продавати дорожче посилання. Ті хто роблять PBN / сайти під продаж посилань на потоці, закуповують дропи з високими пузомірками, навіть якщо сам домен слабкий. Тут важливо розуміти, від чого залежать пузомірки і чому вони не показові. На старому дропі частина пузомірок губляться, оскільки на багатьох ТОП-сайтах є 404 відповіді. Цей фактор не так значимо залежить від свіжості дропу.

Коли вам здається, що дроп був куплений на аукціоні за овербагато грошей, часто ви не бачите для якої мети він був куплений або просто у вас були різні цілі і різні ціни.

Оцініть статтю
Додати коментар