Чому вебмайстрам потрібно переходити на Firefox

Вийшла нова версія Firefox 88.0.1 і я вирішив написати пост, який давно відкладав. Сиджу на цьому браузері вже років 10 і раджу іншим теж його використовувати. Чому – зараз поясню.

Всі популярні браузери належать корпораціям. Edge — (IE) — Microsoft, Safari — Apple, Chrome – Google, Яндекс.Браузер – Яндексу. Навіть опера належить комерційній компанії, яка розміщена на NASDAQ. І тільки Фаерфокс належить Mozilla Foundation, яка є некомерційною організацією.

Відразу обмовлюся, що не розумію людей які користуються Яндекс.браузером, так як це вторинний продукт. До хроміуму додали пачку реклами і трекерів, а люди цим чомусь користуються. Логічніше вже безпосередньо хромом користуватися, ніж так.

Так ось, moz:// а це та сама компанія, яка бореться за відкритий Інтернет, бере активну участь у розвитку HTML, CSS (верстальники напевно знають ресурс MDN). Останнім часом мозілла почала війну з трекерами, що вилилося в блокування всіх трекерів за замовчуванням і періодичні нападки на Фейсбук в соціальних мережах.

Наприклад, коли мені потрібно перевірити сайти конкурентів, я заходжу на них з фаерфокса і знаю, що їх метрика мене не відстежить, так як браузер блокує її за замовчуванням (при бажанні можна налаштувати інакше).

Під фаерфокс досить багато розширень (хоча в цьому плані він звичайно поступається хрому), при бажанні можна написати свої (я пробував, це нескладно).

Браузер за замовчуванням у вашій системі – це в першу чергу питання звички. Але я б хотів щоб ми всі задумалися над ідеологічною стороною питання. Кого краще підтримувати – компанію, яка відстежує всі ваші дії в Інтернеті заради своїх комерційних інтересів або ж некомерційну організацію, яка збирає навколо себе людей, які бажають зробити Інтернет кращим для всіх.

Поточна статистика по браузерах виглядає так:

  • Хром 65%
  • Сафарі 18%
  • Едж 3%
  • Фаерфокс 3%

Деякі верстальники вже зараз перевіряють роботу тільки в хромі, забиваючи на інші браузери. Якщо так продовжиться, то ніхто не зможе перешкодити хрому вводити свої стандарти відображення сторінок, свої теги і властивості стилів. Таке вже було одного разу, але з інтернет експлорером. Сподіваюся, повторення історії не відбудеться.

Якщо я переконав вас поставити фаерфокс хоча б для проби, то почніть перегляд з адреси about:mozilla.

Оцініть статтю
Додати коментар