Чи є сенс робити свою пбн на новорегах під НЧ?

Коротка відповідь – Ні. Підняття такої мережі на нових доменах – завдання цілком реальне, але не швидке. Тому, все буде залежати від ваших очікувань і вимог.

Будуючи мережу зі свіжих доменів основною проблемою буде відсутність авторитету і зворотних посилань. Водночас спроби розвивати нові домени за рахунок один – одного можуть привести до санкцій. Особливо, при використанні недостатнього пулу хостингів або випадкового потрапляння в поле зору Google за рахунок схожих IP адрес.

Ще одна проблема, з якою доведеться зіткнутися – це можливість потрапляння сайтів в пісочницю Google.
Так як до сих пір немає точного набору факторів, за якими ви могли б зрозуміти – потрапить сайт в пісочницю чи ні, то цей ризик просто потрібно буде прийняти при плануванні. Нагадаємо, що Google продовжує офіційно заперечувати існування ефекту пісочниці, в той час, як свідоцтва про нові випадки продовжують надходити і в 2021 році. Тому, не варто ігнорувати таку ймовірність.

Що стосується часу, необхідного на індексування, то тут дані різняться. Згідно з дослідженням Ahrefs на базі вибірки з 2 мільйонів сторінок, тільки 22% результатів пошуку займають першу сторінку – це сайти молодше року. Звичайно, дослідження проводилося 4 роки тому і було б цікаво побачити оновлені результати, але навряд чи варто очікувати істотних змін. На практиці, перші результати у вигляді органічного пошукового трафіку можна очікувати в діапазоні від 2 до 4 місяців. У той же час, для отримання значущих позицій в конкурентних нішах може знадобитися від 6 місяців і більше. Згідно з тим же дослідженням, тільки 5.7% всіх нових сайтів мають реальний шанс потрапити на першу сторінку Google протягом року.

Оцініть статтю
Додати коментар