Чи має сенс купувати посилання в статтях, які вже проіндексовані

Підкажіть, чи має сенс купувати посилання в статтях, які вже проіндексовані (і знаходяться, наприклад, в ТОП-100 за потрібним запитом), або краще тільки на нових сторінках купувати посилання? Як Гугл до цього ставиться?

Відповідь

Тематичні донори з ТОПа за релевантним запитом – ідеальні майданчики.

Додавання посилання до старої статті не дуже природний процес, але Google добре реагує на такі явища. Реакція пошуковика може бути досить тривалою – близько місяця. Ефект від публікації нових статей з посиланням настає швидше.

👉 Більш природний варіант – проводити оновлення статті (близько 30% контенту) і разом з оновленням додавати посилання.

Якщо мова про якісний донор – купувати таке посилання є сенс. Під якісним донором маємо на увазі наступне:

  • високий показник трастовості та Ікс (чим вищий авторитет донора – тим більшу вагу він передасть);
  • високий domain Raiting;
  • хороші позиції та трафік;
  • релевантність вашому сайту в плані тематики і регіону.

⚠️ Також варто простежити за тим, щоб сама стаття була якісною. Потрібно переконатися в тому, що сторінка низько ранжується не через те, що стаття погано написана, недостатньо унікальна або переспамлена, а, припустимо, через велику конкуренцію. Також, якщо стаття застаріла і її зміст втратило актуальність, розміщувати таке посилання не варто.

Стаття повинна бути не коротше 2000 символів, посилання повинно бути вставлено на початку текстового контенту, анкор повинен бути релевантним, довгим, гармонійно вписуватися в текст і при цьому відображати зміст сторінки-акцептора.

Якщо ж стаття погано ранжується через те, що вона неякісна, ми не рекомендуємо купувати подібне посилання.

Ще один мінус такого розміщення в тому, що в цілому краще працюють посилання зі сторінок, які високо ранжуються і отримують трафік. Якщо ми говоримо про статтю, що знаходиться в ТОП-100, очевидно, що трафік вона не приносить. Тому наголос радимо робити на нові якісно написані статті, які мають шанс потрапити в ТОП.

Оцініть статтю
Додати коментар