👉 Чи потрібно робити html карту сайту

Чи актуальна наявність html карти сайту в цей час? Які посилання туди додавати, якщо сайт, наприклад, на 100 000 сторінок?

Відповідь

Наявність html карти сайту актуальна для ресурсів зі складною структурою і великою кількістю сторінок – в першу чергу для полегшення навігації користувачів по сайту. Також карта сайту може надавати позитивний вплив з точки зору SEO – прискорювати процес індексації сторінок.

В карту сайту потрібно додавати лише ключові сторінки, до 100-150 штук – не включаємо в неї картки товарів, сторінки пагінації і, природно, закриті від індексації та сміттєві сторінки.

Важливо, щоб карта сайту була зрозумілою і зручною для користувача і у нього не виникало труднощів при пошуку сторінок, а також мала наочну структуру. Для цього можна використовувати скрипти, стилі та інші елементи верстки, що також підвищить візуальну привабливість сторінки.

Однак, варто розуміти, що html карта є лише допоміжним елементом і основний упор потрібно робити на юзабіліті сайту і грамотну внутрішню перелінковку, а також на файлах Sitemap. Якщо мова йде про невеликий ресурс, то в карті сайту і зовсім не повинно виникнути необхідності.

Оцініть статтю
Додати коментар