🧟Чи варто прибирати зомбі-сторінки з сайту?

Питання: у блозі компанії божевільна кількість архівних сторінок (за десятиліття), статей, новин і релізів. 70% не приносять і 10 переходів за рік. Частина не в індексі. Чи варто видалити 70% таких сторінок або закрити від індексації? Або ж послухати Мюллера і не чіпати їх?

Я б розподілив ці матеріали на кілька груп.

  • Не в індексі.

Якщо це сторінки, які давно втратили актуальність і більше не потрібні, наприклад, новини та релізи, то їх можна видалити. Навіть якщо на них є зовнішні посилання, то вони вже не дають ефекту.

  • В індексі, але без трафіку.

Якщо сторінка отримує в рік 20-30 відвідувачів або менше (Західні сеошники називають їх сторінками-зомбі), то я дію за двома варіантами.

  1. Якщо є сенс і можливість оновити та доповнити сторінку актуальною інформацією, то це можна зробити, щоб сторінки почали отримувати трафік.
  2. Якщо сенсу і можливості доопрацьовувати сторінки немає, то видалити такі сторінки.
  • В індексі, але з невеликим трафіком.

Зазвичай такі сторінки є сенс оновлювати, щоб збільшити трафік на них. Особливо якщо в минулому сторінка давала ефект, але з роками відвідуваність її значно зменшилася.

Зараз у багатьох тематиках Google звертає увагу на актуальність контенту. Подивіться по топу, як давно були опубліковані або оновлені сторінки конкурентів, і ви побачите, що старого багаторічного контенту практично не зустріти.

Просто нічого не робити зі старими сторінками, на мій погляд, не найкращий варіант. Велика кількість старих сторінок без трафіку ніякої користі сайту не дає.

Оцініть статтю
Додати коментар