DDoS атака, що робити?

Інтернет-магазин 3-ий день атакують DDoS атакою. Налаштували платний захист. Трохи відбилися – допомогло. Але тепер взялися атакувати саму хостингову компанію. Вона теж лежить в дауні. Через все це інтернет-магазин більшу частину часу (75%) недоступний для відвідувачів з пошукових систем — сьогодні вже пішла третя доба.

Сильно переживаємо по позиціях в пошукових системах. У інтернет-магазину вони дуже хороші, знаходимося в ТОП5, в ТОП3. Підкажіть, як бути в такій ситуації, як мінімізувати майбутню песимізацію? У сервісах вебмайстрів ніяких повідомлень немає. Але думаю, вже скоро пошуковики побачать проблеми в сайті і спустять його. Що можна зробити?

Відповідь

Ми не знаємо всіх деталей вашої DDoS атаки, але якщо заддосили хостингову компанію, то є сенс поміняти її. Великі датацентри не так просто заддосити. Ви можете скористатися такими сервісами як cloudflare, для транзиту трафіку і захисту від ddos. У cloudflare ви можете прописати тимчасові відповіді сервера.

👉 Для Яндекс і Google рекомендації різняться:

  • Для Яндекса: на сайті потрібно налаштувати HTTP-відповідь сервера 429 — занадто багато запитів (yandex.ru/support/webmaster/error-dictionary/http-codes.html). Таким чином пошуковик побачить, що сервер відчуває труднощі з навантаженням і знизить швидкість обходу сайту, при цьому сторінки не будуть видалені з видачі, позиції збережуться.
  • Для Google: на сайті потрібно налаштувати HTTP-відповідь сервера 503 – сервіс недоступний  (developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/http-network-errors?hl=ru). Сторінку 503 потрібно зробити привабливою та інформативною, наприклад: «проявіть терпіння, ми скоро повернемося».

Після закінчення атаки потрібно відновити для всіх сторінок код відповіді сервера 200. Залишивши 200 відповідь сервера під час атаки пошуковики будуть продовжувати обходити сторінки в слідстві чого просядуть позиції.

️ ️ До DDoS-атак краще готуватися заздалегідь, в якості хостингу використовувати великі датацентри, розміщувати сайт на виділеному сервері, приховувати реальний ip… але це вже не про SEO.

Оцініть статтю
Додати коментар