😱 Google Search Console пише, що на сайті вірус

Google Search Console скаржиться на наявність шкідливого коду на сайті. Перевірили антивірусом – нічого немає. Як і де перевірити наявність вірусів на сайті і як їх прибрати?

Все залежить від рівня вірусу: це може бути як і реальний вірус, який погіршує сайт, так і просто неробочі скрипти.

Шкідливий код ділиться на дві категорії:

  1. Експлоїти експлуатують уразливості в ПЗ, щоб потрапити на сайт, виконують заплановані дії.
  2. Віруси і трояни – класичні віруси для Windows і програмні модулі для Linux.

Є безліч сканерів для перевірки шкідливого коду на сайті. Щоб виявити шкідливий код на сайті, необхідно просканувати файли і базу даних сайту за допомогою одного або декількох інструментів:

  • антивірусів (або агрегатором Virustotal);
  • спеціалізованих сканерів (Ai-Bolit, Linux Malware Detect, ConfigServer eXploit Scanner).

Для Експрес-сканування можна скористатися онлайн-сканерами (Rescan.pro, Sucuri, PCrisk). Після відновлення сайту — у разі зараження) — знайти спосіб, як шкідливий код потрапив на сайт і, якщо причина полягає в застарілих CMS і плагінах, – оновити їх.

Пам’ятайте, що онлайн-сканери не завжди знаходять віруси і не вміють чистити сайт.

Для того, щоб прибрати віруси з сайту, необхідно видалити заражені файли, а потім відновити їх з архіву або резервних копій, які були збережені до появи небезпеки. Для цього рекомендуємо звернутися до розробника сайту. Також на етапі усунення вірусу, розробники можуть допомогти з виявленням того, як вірус потрапив на сайт.

Якщо ви не виявили вірус, потрібно подивитися, які скрипти використовуєте. По можливості відключайте по кілька штук, і коли помилка знайдена – переробити проблемний скрипт. Найчастіше, це можуть бути скрипти від сторонніх плагінів.

Оцініть статтю
Додати коментар