Google схожі мови на зразок російської та української вважає як одну?

Є думка експерта, що Google схожі мови на зразок російської та української вважає як одну і українську версію визнає за дубль російської. Є така проблема чи ні? Як і де перевірити як Google бачить мої українські сторінки: чи сприймає ПС українські сторінки як дубль чи все ж це різні сторінки для ПС?

Також помічав, що на російськомовний запит за тематикою мого сайту Google видає україномовну сторінку. Чому може ранжуватися ця сторінка при наявності аналогічної російськомовної?

Відповідь

Google може вважати однаковими сторінки з подібними мовами на зразок російської та української, якщо не дотримуватися рекомендацій Google про “локалізовані версії сторінок” про це докладніше можна почитати в офіційній довідці Google (support.google.com/webmasters/answer/189077?hl=ru).

👉 Щоб уникнути дублювання контенту на різних мовах, потрібно:

  1. додайте елементи <link rel=” alternate “hreflang= ” код мови”… > у заголовок своєї сторінки, щоб повідомити Google про всі локалізовані варіанти сторінки. Це зручно, якщо у вас немає файлу Sitemap або можливості вказати HTTP-заголовки відповіді для сайту.
  2. щоб повідомити Google про версії сторінки на інших мовах і для інших регіонів, можна використовувати заголовок HTTP у відповідях на запит GET сторінки. Такий варіант особливо підходить для файлів, формат яких відрізняється від HTML (наприклад, PDF).
  3. повідомити Google про варіанти сторінки можна за допомогою файлу Sitemap. Для цього додайте в нього елемент <loc>, вказавши в ньому URL сторінки, а в дочірніх тегах <xhtml: link> – посилання на всі її мовні та регіональні варіанти, включаючи саму сторінку. Таким чином, якщо у вас є три варіанти сторінки, у файлі Sitemap буде три елементи з трьома ідентичними дочірніми тегами.
  4. Щоб перевірити чи бачить Google українські сторінки, необхідно зайти в Google Search Console, вкладка «перевірка URL», вставити в рядок необхідний URL до перевірки і ви отримаєте дані про цю сторінку і її помилки.

⚠️Якщо за російським запитом у видачі Google видає україномовну сторінку, значить сторінка найбільш релевантна запиту та інтенту користувача, ніж російськомовна сторінка. Проблема ймовірно полягає в контенті сторінки.

Оцініть статтю
Додати коментар