Гугл за запитом видає не релевантну сторінку

Що робити якщо за запитом гугл видає абсолютно не релевантну сторінку. При цьому ні посилання з анкорами, ні коригування щільності ключів на сторінці не допомагає.

Відповідь

Можна налаштувати 301 редирект, якщо сторінка, що ранжується, не потрібна для просування. Також це можна зробити тимчасовим заходом і чекати поки сторінка накопичить поведінкову масу, після чого відключити редирект, який не повинен змінити релевантність сторінок, бо друга сторінка, вже досить прокачана.

Менш кардинальний спосіб, але також може допомогти, це налаштувати тег rel=canonical з ранжованої сторінки на релевантну.

👉 Якщо є необхідність у збереження двох сторінок, тоді ми рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти:

  1. наявність схожих ключів на двох сторінках. Потрібно тимчасово прибрати всі ключі, які є на обох сторінках і залишити їх тільки на релевантній сторінці.
  2. оптимізувати релевантну сторінку за подобою тієї, що ранжується: наявність всіх блоків, текстів і карток товарів.
  3. тимчасово прибрати запити зі сторінки, яка ранжується. Повинна відбутися зміна релевантності, якщо результату не буде, тоді звернути увагу на якість і термін публікації посилань на обидві сторінки.

Є ймовірність, що посилання, які йдуть на релевантну сторінку з’явилися зовсім недавно і не дають потрібного результату. На одному з наших проектів, в Google ранжується в ТОП 1 Головна сторінка, а в Яндексі каталог. Причина в тому, що для Яндекса більш вагомим фактором ранжирування є поведінкові фактори, для Google ще й посилальна маса.

Вихід: поступово нарощувати посилальну масу релевантної сторінки.

👉 Крім цього, вам потрібно привести на релевантну сторінку більше трафіку: більше трафіку – вище ймовірність зміна релевантності. Для цього додайте сторінку в різні блоки на інших сторінках сайту, щоб збільшити внутрішні переходи до неї.

Оцініть статтю
Додати коментар