😒 Індексація Google: масово, швидко, надійно

Найчастіше в SEO все зводиться до найпримітивніших і водночас не завжди поверхневих рішень.

Сьогодні, розгорнувши чергову пачку в 10 доменів, знову чітко спало на думку, як усе складається з одних і тих самих базових алгоритмів:

 1. Вибір ключових слів
 2. Підбір і реєстрація доменів
 3. Заливка контенту
 4. Посилання

Не дивлячись на те, що SEO – як релігія, володіє безмежною кількістю інформації, теорій, міфів, доказів і спростувань, все одно все зводиться до найбазовіших комбінацій, наче кілька музичних нот, з яких можна створити безмежну кількість творів.

Поговоримо про індексацію – найважливішу складову пунктів №3 і №4.

Якщо з індексацією своїх сайтів (свого контенту) – все начебто зрозуміло: є величезна кількість чітких і зрозумілих інструментів, то з індексацією сторонніх посилань – питання відкрите (принаймні ми не знайшли ідеального паблік-розв’язку).

Суть у тому, що коли ми купуємо/добуваємо посилання у великому обсязі (та й дрібному теж) + сайтів багато: виникає питання, як це все контролювати (особливо в епоху, коли Google дуже мізерний на індекс і раз у раз навіть якісні сторінки можуть легко вилітати з БД Google).

Ну що, ти вже підписався (-ась) на нашу Тєлєгу? (° ͜ʖ°)

Навіть якщо сьогодні в індексі перебуває 500 ваших посилань (а за кожне віддали $), то вже за тиждень результат може бути іншим, у підсумку – прогріваємо космос. Немає індексу – немає link juice.

Як ми можемо перевірити індекс сторінки та посилання в Google?

 1. Елементарно site:[потрібний урл] + варіації з операторами, але це не завжди точний спосіб (тут може відігравати роль і регіональна видача, й інші фактори). Він не точний.
 2. Точний спосіб: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:[потрібний урл] – цей спосіб дає змогу безпосередньо перевірити кеш Google, тобто його базу даних (за винятком, що іноді закривають через директиву no-cache, але це рідкість).

Ми користуємося на 99% тільки цим методом. Якщо сторінка (і посилання на ваш сайт на цій сторінці) є в кеші Google – значить відмінно = link juice є!

 1. Як перевіряти масово швидко і надійно: ми використовуємо звичайні Гугл.Таблиці і Screaming Frog:
 • Створюємо під кожен сайт (або під багато відразу) 2 колонки в Google-таблиці
 • Копіюємо все це (прибравши подвійний пробіл) у Screaming Frog, попередньо поставивши такі налаштування: у Settings ставимо Proxy – адресу та порт (підійде практично будь-який проксі-сервіс). Вибираємо Mode – List і вставляємо свої всі урли.

Фільтруємо в кінці на 404 помилку (значить сторінки немає в кеші) https://i.imgur.com/YHy4uKn.png і далі додаємо вже в будь-який індексатор-бот або що ви любите використовувати

 1. У Гугл.Таблиці ставимо позначку за кольором: зелене – індекс, жовте – ні, також ставимо комент вгорі таблиці, коли трекали востаннє
 2. В одній таблиці ми можемо трекати посилання хоч 100 сайтів, розподіливши кожен сайт як окремий лист
 3. Раз на місяць повторюємо цю операцію і завжди знаємо, де закупилися норм, а де прогріваємо космос і треба або індексувати, або пере-розміщати.

У підсумку за кілька хвилин ви бачите стан тисяч ваших посилань, який реально відповідає дійсності. Чіткі 0 і 1.

Маленький чек-лист

Разом (маленький чек-лист) з індексації посилань в Google:

 • Усі посилання приводимо до вигляду:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:[урл1]
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:[урл2]
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:[урл3]

 • Підключаємо Proxy до Screaming Frog та імпортуємо всі наші урли + запускаємо прогін
 • Фільтруємо за 404-помилкою і далі направляємо або на переіндексацію (наприклад, через ТГ-бот або улюблений ваш сервіс), або пишемо адміну – замінити.
Оцініть статтю
Додати коментар