🔥 Індексація зовнішніх посилань в Google

Щодо методів перевірки, додам пару фактів, які слід враховувати:

  • Сторінка повинна бути відкрита до індексу, без заборон robots.txt + meta.

Тут все зрозуміло. Розмістили посилання на сторінці / домені де заборона на індекс-посилання в утиль. Якщо все ж розмістилися на такій – шанс індексації гранично низький.

  • Перевірте канонічну сторінку.

Канонікал – улюбленці гугла, і індексувати він хоче саме канонічну сторінку. Подбайте про те, що б саме вона перевірялася.

  • Очистіть URL від зайвих елементів, включаючи сесійні ключі.

Можна це приписати до другого пункту, але навіть без канонікала, очищення урла від сміття чисто візуально необхідна, що б гугл розцінив URL належним чином.

  • Мінімізуйте посилання низької якості, які свідомо мають слабкий Індекс рейт. Для деяких посилань навіть 10% успішного індексу – це природна стеля.

Якщо сторінка в індексі, чи означає що посилання теж?

Популярне питання, відповідь на яке – ні. Якщо сторінка в індексі, це означає одне – що колись гугл її проіндексував. А тепер питання – з вашим посиланням чи ні?

Якщо ви розміщуєте посилання на вже проіндексованій сторінці, це трохи підвищує шанс того, що краулер повторно зайде на дану сторінку і побачить ваше посилання, і як результат – переіндексує сторінку. Але чи є гарантія в цьому? Ні.

Ваше посилання вважається проіндексованим, якщо переіндекс сторінки стався вже після вашого розміщення лінка в ній.

Ситуація 1: ви знаходите сторінку 2015 року, яка в індексі і постите там свій Лінк – це нічого не означає. Сторінка в індексі, ваш Лінк ні. Припустимо, та сторінка зайшла в індекс ще в далекому 2015, зайде бот на неї знову через 7 років? Якщо навіть так, то коли?

Ситуація 2: ви знаходите свіжу сторінку, яка ще не в індексі, і розміщуєте там свій Лінк. Через 3 тижні бачите, що сторінка вже в індексі. Це означає, що краулер зайшов на сторінку і проіндексував її в той момент, коли ваша посилання вже було розміщене. Як результат – ваше посилання залізно в індексі!

Це лише говорить про те, що сторінка в індексі не дає гарантій індексації беклінка.

Як перевірити в індексі чи саме посилання?

Кеш гугла. Найчастіше, це найпростіший спосіб побачити, чи помітив гугл ваше посилання на цій сторінці.

Або, при перевірці сторінки за допомогою операторів в результатах пошуку бачимо інформацію в Description, яка може включати в себе кількість відповідей/коментарів на сторінці, і якщо ваш коммент з лінком був розміщений 3м за рахунком, і в описі вказано “3 comments” – значить все в порядку.

Ідентично в результатах видачі по перевірці операторами, іноді може вказуватися дата останнього оновлення сторінки. Якщо вказана дата після розміщення посилання – все окей.

Можна простіше? Що говорить Google Search Console?

Якщо перевіряєте свій сайт, то GSC ваш перший вибір. Але навіть він може проігнорувати те чи інше посилання, не показавши його в консолі, при тому що посилання дійсно в індексі й це показує будь-яка перевірка або інструмент.

Підсумок:

Перевірка індексації зовнішніх посилань життєво необхідна, щоб розуміти який % посилань просто не відпрацьовує. Сподіваюся, даний матеріал буде корисний для тих, хто перевіряє ручками й печеться за свої беки.

Оцініть статтю
Додати коментар