😎 Канібалізація ключових слів у 2022 році

Канібалізація на практиці виникає, коли кілька сторінок на сайті недостатньо оптимізовані під одне і те ж ключове слово. В результаті або жодна сторінка не ранжується, або кілька сторінок займають низькі позиції.

Теоретично видалення ключового слова з декількох сторінок і зведення всієї тематичної інформації на одній сторінці призводить до того, що ця одна сторінка стає високо релевантною для запиту і допомагає їй краще працювати в цілому.

Як зазвичай розуміють канібалізацію ключовиків: “о боже, у мене кілька сторінок на першій сторінці SERP по кею X! Мені краще де-індексувати / перенаправити / де-оптимізувати сторінку з нижчим рейтингом, щоб підвищити рейтинг для X”.

Хоча ці два визначення не сильно відрізняються один від одного, диявол криється в деталях.

Якщо у вас є дві сторінки на першій сторінці SERP, просте видалення або де-оптимізація однієї з них не призведе до підвищення рейтингу іншої.

Збільшення відбувається за рахунок кращої організації та компіляції вашої інформації (інформаційної архітектури, лінкування), а не за рахунок того, що у вас тільки одна сторінка, оптимізована під дане ключове слово.

У даній конкретній ситуації мета пошуку може бути навіть змішаною, і дві окремі сторінки отримують рейтинг, тому що вони відповідають двом різним інтентам.

Якщо ви давно перебуваєте в SEO, ви пам’ятаєте, що ситуація, описана вище, коли кілька сторінок вашого сайту займають першу сторінку одного SERP, була частиною стратегії під назвою “домінування в SERP”.

Google оновлення “різноманітності” стало останнім цвяхом в кришку труни для цієї страти.

Оцініть статтю
Додати коментар