📰 Накрутка негативних поведінкових факторів на сайті

Кілька місяців тому різко зросла кількість прямих переходів на сайт, при цьому сайт просів у пошуку. Було виявлено, що візити відбуваються на 2 конкретних урла. Було прийнято рішення змінити ці урли, після чого кількість прямих заходів різко знизилася, але пропорційно зросла кількість внутрішніх переходів вже на різні урли сайту без конкретної закономірності. Підкажіть, будь ласка, з чим це може бути пов’язано і чим лікувати?

Швидше за все, конкуренти намагаються накрутити негативні поведінкові фактори на сторінках вашого сайту через ботовий трафік, що і призвело до песимізації.

Основний метод боротьби при негативній накрутці – блокування підозрілих IP. Варто врахувати, що це дуже трудомістке заняття, так як доведеться протягом довгого часу щодня відстежувати “підозрілі” IP і блокувати їх до тих пір, поки у недоброзичливців не закінчаться проксі і vpn.

️Перед блокуванням потрібно переконатися, що дані IP-адреси не належать пошуковим системам. Також потрібно бути обережним, так як є ризик заблокувати реальних користувачів.

Щоб точно визначити, звідки були такі переходи – рекомендуємо проаналізувати логи сайту.

За допомогою лог-файлів визначаємо:

  1. IP-адреса клієнта;
  2. час відвідування та часовий пояс;
  3. відвідані сторінки;
  4. реферр – звідки було звернення;
  5. User-Agent клієнта.

Також існують вже готові бази спам-листів з IP-адресами ботів, які були якимось чином замішані в накрутці. Такі спам-листи досить недешеві, але допомагають закритися на 30-40%. Їх можна придбати, наприклад у Keitaro або Benom.

Ще одним методом є установка Cloudflare і включення опції Argo, яка порівнює всі CloudFlare-акаунти в Інтернеті. У разі, якщо у них вже є якісь забанені IP, вона автоматично закриє ваш сайт від них.

Для відновлення позицій, в першу чергу, варто зайнятися поліпшенням поведінкових показників на сайті, а саме, залучати «хороший» трафік з пошуку (наприклад, за допомогою контекстної реклами).

Паралельно варто зайнятися опрацюванням юзабіліті і якості сайту в цілому і по розділах, щоб поліпшити природні призначені для користувача показники. Сюди входить: зміна дизайну, поліпшення текстів, опрацювання структури, додавання нових корисних блоків і функціоналу.

Оцініть статтю
Додати коментар