Обман користувачів мобільного інтернету

У Вебмайстрі з’явилася фатальна помилка: “Обман користувачів мобільного інтернету. Сторінки сайту виключені з пошуку в мобільних мережах. Сайт використовує методи, що обманюють користувачів мобільного інтернету – наприклад, підміняє проіндексований пошуковим роботом вміст і / або перенаправляє відвідувачів на сторінки з підпискою на платні контент-послуги”.

З різних мобільних пристроїв походив по сторінках сайту, виявити перенаправлення на підписки не вдалося. Прогнав сайт через онлайн-антівіруснікі – скрізь чисто. Стоїть РСЯ. Які зараз реалії щодо визначення причин фільтра і виходу з під нього?

Відповідь

Реальна причина одна – відбувається редирект мобільних користувачів на сторонні ресурси, а ось як саме, необхідно розібратися, перш ніж натискати кнопку “я все виправив”.

👉 В першу чергу, потрібно перевірити чи не встановлений на сайті сторонній JS скрипт від невідомих партнерок. Такі партнерки дають скрипт, дії якого зрозуміти нереально. Найчастіше подібні скрипти можуть редиректити тільки частину користувачів з мобільних пристроїв з пошукової видачі і певних регіонів. Спіймати редирект з ПК не вийде, довантажує лише простий типовий рекламний банер або взагалі нічого не робить, а для відтворення редиректу на практиці необхідно:

  • використовувати мобільний пристрій або емулювати його роботу з ПК;
  • переходити на сайт з видачі пошукової системи;
  • використовувати запити, за якими сайт знаходиться в топі.

👉 Про наявність скрипта власник сайту може і не знати, його може впровадити будь-яка людина з доступом до коду сайту (Колишній співробітник, КМ, прогер і ін).

Що робити:

  1. знайти скрипт і видалити.
  2. змінити доступи всіх користувачів сайту, що мають можливість вносити зміни в код.
  3. змінити доступи до хостингу та FTP.
  4. змінити / закрити доступи до Google Tag Manager.

👉 У більш рідкісних випадках, редирект може бути налаштований на стороні сервера у файлі .htaccess або шаблонних файлах CMS. Всі подібні дії пов’язані з впровадженням або зміною файлів, за логами сервера вже можна обчислити, хто і коли вніс зміни.

⚠️ Також, подібні редиректи можуть бути впроваджені через злом сайту, дірок у використовуваних плагінах або CMS, а самі екзотичні редиректи можуть зустрічатися і від самих мобільних операторів (habr.com/ru/post/448530), але це більше виняток, аніж правило.

Оцініть статтю
Додати коментар