Перелінковка і трафік

Ознайомився тут з дивовижним дослідженням, що показує чітку кореляцію між внутрішніми посиланнями і обсягом вхідного трафіку на сторінку.

Насамперед дослідники вивчили взаємозв’язок між кількістю внутрішніх вхідних посилань на сторінку і обсягом трафіку на ту ж сторінку. Отримали досить дивний розподіл. До приблизно 45 внутрішніх вхідних посилань на сторінку обсяг органічного трафіку прямо пропорційний їм. Тобто якщо 1-2 посилання на сторінку (внутрішніх), то і трафік мінімальний, якщо 40-45 – то максимальний. А ось після 45 посилань починаються творитися чудеса – чим більше вхідних внутрішніх посилань, тим менше трафіку на сторінку.

Цей казус дослідники спробували пояснити невиразною навігаційною системою. При цьому великі сайти з високою відвідуваністю, як правило, дуже добре справляються з навігаційними посиланнями. Водночас для малих і середніх сайтів, наявність великого числа навігаційних і загальносайтових посилань – схоже впливає негативно.

Далі, дослідники стали вивчати кореляцію між різноманітністю анкорного тексту у внутрішніх посиланнях, що ведуть на сторінку і обсягом органічного трафіку. Кажуть три рази тест перевірили. Кореляція дуже явна – чим більше і різноманітніше анкори, тим більше вхідного трафіку.

При цьому сторінки з хоча б одним анкором з точною відповідністю запиту мали як мінімум в п’ять разів більше трафіку, ніж сторінки без нього.

До речі, URL анкори теж працюють.

В цілому висновок такий: розвивайте внутрішню перелінковку, групуйте сторінки в тематичні кластери й отримаєте море додаткового трафіку без всяких фінансових витрат на зовнішнє посилальне.

Оцініть статтю
Додати коментар