Підсумки липня по маркетплейсу

Видалася вільна хвилинка подивитися, що там по липню у нас. Рахуємо разом.

  • Трафік: 176 726 (-117 469).
  • Доходи: 228 586 (-170 506).
  • Дохід на візит: 1,28 (+0,13).
  • Вік сайту: 1 рік і 11 місяців.

Розклад по доходах:

  1. Послуги сайту – 32 890 (-19 120).
  2. Адсенс-194 496 (-146 586).
  3. Партнерка – 1200 (-4800).

У всіх, хто стежить за цифрами і рахує мої гроші, вже виникло питання “А якого хрону майже 400к червня перетворилися у 228к в липні?».

Відповідь

На початку травня у мене різко виріс трафік до 18К візитів на добу. Сайт, не оптимізований під такі навантаження, став трохи гальмувати. Але все працювало більш-менш нормально, часу у мене виправляти ситуацію не було, тому я забив.

Причиною різкого збільшення трафіку стало зростання позицій по масі жирних запитів. Водночас сайт став помітний в ніші іншим гравцям, а також домен став відомий деякій кількості підписників каналу, яких зацікавив успішний проект.

І на початку червня на сайт почалася атака. Бралася найважча сторінка і на неї відбувалося близько 10 тисяч запитів за 5 хвилин. Сайт падав. Як тільки сайт піднімався, атака повторювалася. І так постійно.

Я ж в той момент вирішив, що сайт просто не справляється з навантаженням і грішив на проблеми движка і БД, хоча вони тут були ні при чому.

І весь час, що відбувалася ця дичина, я був в роз’їздах і займався іншим бізнесом і не міг приділити час, розібратися в причинах постійного падіння сайту. А коли зрозумів, то не відразу вжив заходів, тому що зіткнувся з подібним вперше.

Благо, на допомогу прийшов мій новий друг Денис, з яким мені пощастило познайомитися в грудні завдяки даному каналу (відповідь на питання навіщо мені канал, якщо я на ньому не заробляю). Ми гуляли в липні, я розповів про свої проблеми, на що він запропонував свою допомогу. За три дні він написав блокувальника IP, який автоматично парсить логи сервера, аналізує всіх порушників і або банить, згідно з заданими правилами, або надсилає повідомлення через телеграм-бот мені на суд, де я сам можу прийняти рішення.

Тільки подивіться, яка краса — http://joxi.net/D2PnvM5HBYlMKr.

Скрипт невтомно працює цілодобово, блокуючи десятки нових IP в день. Аналіз забанених показав, що всі ці атаки рук одного зловмисника.

Зараз вже атаки вщухли, так як результату для огранізатора від них немає, а сайт працює цілком собі швидко, як і раніше. Але ось півтора місяці проблем з сервером не пройшли безслідно і позиції помітно знизилися, а трафік впав. Тому не 400К, а 228к. на жаль І ах.

А покидьку, який вирішив мені всю малину попсувати, хочу сказати — не треба так робити. Якщо пакостити іншим, у самого грошей більше не стане, краще час витратити на розвиток. Фак ю!

Буде потрібно якийсь час на відновлення позицій, якщо пошуковик дасть сайту другий шанс. Тримаємо пальчики, чекаємо нових звітів.

Оцініть статтю
Додати коментар