🤪 Посилальне для нових сайтів

В умовах, коли посилання коштують від 200 баксів, а за більш-менш пристойне потрібно відвалити $1000 (з єхидною припискою, що ця ціна вже з дисконтом), кожне проставлене посилання пестиш і плекаєш і чекаєш – не дочекаєшся, коли воно вилізе в консолі (GSC). Сайти нові, під бурж. Як і для кожного нового проєкту доводиться контролювати все по максимуму.

Питання на засипку – давно ви аналізували логи доступу і з якою періодичністю ви це робите?

Так ось, для нового проєкту такий аналіз вкрай необхідний. Бюджет сканування поки що мізерний і потрібно чітко контролювати, куди він витрачається ботами Гугла. Чи то бот рівномірно обходить сайт, чи то він довбає якусь биту сторінку і зливає на неї весь бюджет. Загалом корисно.

І тут якось бот почав довбати одну сторінку – десятки запитів на день. Через кілька днів почав довбати в іншу сторінку. Загалом хаос і розорення – замість планомірного обходу сайту, витрачає наш крихітний бюджетик сканування незрозуміло на що.

І тут згадалося, що на ці сторінки ми закуповували за непоганим посиланням. Бот зрадів цьому і давай переобходити ці сторінки багато разів за день.

У принципі нічого страшного в цьому немає, але ось така ознака того, що посилання запрацювало – в наявності. У консолі ці посилання з’явилися тільки через 2-3 тижні.

До речі, аналогічна ситуація і з приклеюванням зовнішнього редиректу на сторінку (наприклад дропа). Бот також починає метушитися і з цього можна зрозуміти, що редирект запрацював.

Так що вкрай рекомендую збирати логи доступу, брати фроговий лог аналізатор і уважно вдивлятися в глибини роботи ботів. Не тільки для аналізу роботи посилань – це так, побочка. А для пошуку всіляких прикрих помилок і недоліків, що заважають добре ранжуватися проєктам.

Ну що, ти вже підписався (-ась) на нашу Тєлєгу? (° ͜ʖ°)

Одна з найважливіших фішок при лінкбілдингу у молодих сайтів (і не тільки)

Для початку нагадаю, що жодна “пузомірка” не може достовірно показати, скільки трасту переллється на сайт-акцептор з донора. І зовсім не тому, що ці пузомірки не враховуються Гуглом (хоча і цього достатньо), а, тому що пузомірки рахуються для морди донора.

Візьмемо простий приклад – є 2 сайти, в одного, припустимо, PR5 на морді, в іншого PR3. Але перший сайт вашу статтю розташовує за 3 кліки від головної, а другий за 1 клік. Траст розповзається з морди пропорційно числу внутрішніх посилань. Так, якщо на морді 100 внутрішніх посилань, то на кожній із внутрішніх сторінок передасться 1/100 трасту морди. А на мандрівку, яка розташована за 3 кліки від головної, 1/1 000 000. І за всіх інших рівних показників стає зрозуміло, що краще посилання розміщувати на 2 сайті, а не на першому.

Тут багато припущень, та й PR рахується за експонентою, але для прикладу зійде.

Звідси дуже важливий висновок: необхідно відстежувати на донорах, як вони розміщують статті з посиланнями, наскільки глибоко вони розташовані. Наприклад, якщо за 10 кліків від головної (а буває й таке), то траст, що передається з такої сторінки, наближатиметься до нуля.

Другий момент. Ось розмістилися ми на 2-х донорах, ну нехай на глибині 2-х кліків від головної. При цьому на сторінці першого донора є 100 <a href=”href> (внутрішніх і зовнішніх посилань), а на другій 1000 <a href=”href> (внутрішніх і зовнішніх посилань). Так ось у першому випадку ви отримаєте 1/100 від переданого трасту сторінки, а в другому вже 1/1000.

Звідси другий важливий висновок: дивіться на розміщення конкурентів і аналізуйте, скільки посилань усього на сторінці – донорі. Від цього залежатиме ваш траст.

Висновок третій: абсолютно не важливо, скільки ви розмістите зовнішніх посилань у вашій статті. І внутрішні, і зовнішні посилання ділять переданий траст однаково. Тому, якщо ви у своїй статті пошлетеся на вікіпедію або на інший якийсь трастовий домен (щоб підтвердити природність розміщення), – від вас практично нічого не убуде. Ну передасться не 1/100 трасту сторінки, а 1/101 – різниці немає.

Саме тому всі зовнішні пузомірки без оцінки того, як буде розміщена ваша стаття, не мають особливого прикладного сенсу. Часом краще розміститься на менш трастовому (і значно дешевшому) донорі, ніж на пафосному і дорогому, але такому, що засовує сторінку – донора в 5 кліків від головної.

І ще дуже важливий момент: Не скупіться і завжди замовляйте посилання з морди на вашу розміщену статтю. Хоча б на 3-6 місяців. Це дасть змогу не тільки швидко проіндексувати ваше розміщення, а й налити туди трасту. І навіть коли приберуть посилання з морди на вашу розміщену статтю, у справу вступить ефект “тіні від посилання” і налитий траст зберігатиметься ще 3-6 місяців.

Оцініть статтю
Додати коментар