Про правильне оформлення посилань і боротьбі з посилальним спамом

Сьогодні автори веб-контенту мають багато способів монетизувати свої сайти та блоги. Деякі з цих способів передбачають додавання вихідних посилань. Такі посилання, якщо їх занадто багато і вони не позначені спеціальними атрибутами, можуть суперечити нашим рекомендаціям щодо забезпечення якості. Сьогодні ми хочемо нагадати, як потрібно оформляти посилання, які можуть вважатися комерційними. А ще ми розповімо про те, що ми робимо, щоб посилальний спам якомога менше впливав на результати пошуку.

Посилання входять до числа факторів, які Google враховує при оцінці корисності контенту. Наявність посилань може бути сприятливим для сайтів, на які вони ведуть, але тільки якщо їх додали обґрунтовано. Не забувайте про те, що участь в схемах обміну посиланнями заборонено нашими рекомендаціями для веб-майстрів. А посилання, що ведуть з вашого сайту на інші, необхідно правильно розмічати. Нижче більш детально описано, як власникам сайтів слід звертатися з комерційними посиланнями, наприклад спонсорськими.

Що собою являють партнерські посилання

Розміщення партнерських посилань на сторінках з відгуками про товари або з торговими путівниками – поширений і в цілому прийнятний спосіб монетизації сайтів і блогів. Згідно з нашими вимогами власники сайтів, які беруть участь в партнерських програмах, повинні позначати такі посилання атрибутом rel=”sponsored”. При цьому неважливо, чи були певні посилання створені вручну або автоматично.

Ми робимо все від нас залежне, щоб на перших місцях в результатах пошуку знаходився якісний контент. Тому, якщо в партнерських посиланнях на будь-якому сайті відсутні потрібні атрибути, ми можемо вручну вжити заходів, щоб ці посилання не впливали на результати пошуку Google. Крім того, заходи можуть бути прийняті автоматично. Все це може негативно позначитися на тому, як результати вашого сайту будуть представлені в пошуку, тому рекомендуємо не давати нам приводів для вжиття заходів.

Що собою являють спонсорські та гостьові записи

Ще один поширений спосіб монетизації контенту – публікація у себе на сайті спонсорських і гостьових записів, тобто матеріалів, які написані від імені представників іншого сайту. Ми вже спостерігали напливи спонсорських і гостьових записів низької якості, пов’язані в першу чергу зі спробами отримати багато посилань.

Ми стали набагато ефективніше виявляти і нейтралізувати такі схеми обміну посиланнями, але все ж настійно рекомендуємо власникам сайтів додавати в посилання атрибут rel з відповідними значеннями. Помилки при публікації спонсорських і гостьових записів можуть привести до тих же наслідків, що і неправильне розміщення партнерських посилань, – ми можемо вручну або автоматично здійснимо заходи щодо сайту.

Підвищення ефективності боротьби з посилальним спамом

За останні два десятиліття ми багато зробили, щоб поліпшити наші системи, і сьогодні посилальний спам практично перестав бути проблемою. Ми також повинні подякувати більшості власників сайтів за те, що вони дотримуються наших рекомендацій і створюють зручні ресурси з якісним контентом. Проте завжди є до чого прагнути, особливо якщо врахувати, що деякі власники сайтів навмисно розміщують посилальний спам (і часто добре його маскують), щоб підвищувати свої позиції в результатах пошуку.

Прагнучи поліпшити якість результатів пошуку, ми сьогодні вводимо в дію оновлений алгоритм боротьби з посилальним спамом. Повною мірою він запрацює протягом наступних двох тижнів і дозволить ще ефективніше виявляти і нейтралізувати посилальний спам в контенті на різних мовах. Після цього сайти з неприпустимими посиланнями перестануть займати в Google Пошуку колишнє положення.

Щоб уникнути неприємностей, завжди дотримуйтесь рекомендацій щодо поводження з посиланнями – як вихідними, так і вхідними. Публікувати якісні матеріали і піклуватися про зручність ресурсу завжди плідніше, ніж використовувати посилання нечесним шляхом. Щоб ефективно просувати і монетизувати свій сайт, завжди використовуйте посилання з атрибутом “rel” і вибирайте для нього правильні значення.

https://developers.google.com/search/blog/2021/07/link-tagging-and-link-spam-update

Оцініть статтю
Додати коментар