Продав свій перший сайт під Amazon

Минулого тижня продав свій перший Amazon сайт. Пташка в клітці! Гроші на рахунку 💵

Тепер розповім вам цю історію. Я пару років тому почав працювати з партнерками і ось через два роки продав саме той самий перший Амазон сайт.

Ви і без мене знаєте які є ризики в цій ніші: зниження комісій, апдейти Google, поява нових сайтів у видачі, і ще купу дрібних. Тому більш досвідчені хлопці мені радили так: якщо відбив всі вкладення в сайт, можеш сміливо нести його на біржу. Що я і зробив ще минулої осені.

Але продавати мені його не хотілося, він ще не ожив після травневого апдейту 2020, ніша сезонна і восени трафік і продажі зазвичай ростуть, плюс приємний бонус це чорна п’ятниця і Різдво. У ці дні продажі відлітають в космос))) Так я хотів збільшити мультиплікатор по сайту.

Мультиплікатор – це метод оцінки бізнесу, який враховує місячну виручку сайту, Х35 означає що середня виручка в місяць за останні 12 місяців множиться на 35 це і є вартість оцінки сайту.

Навіщо продавати сайт який приносить гроші? ️Тут кілька відповідей: зафіксуватися по прибутку, отримати ресурси на розвиток, купити собі щось прикольне )))

Які біржі зазвичай використовуються для продажу сайтів з американським трафіком?

  • Empireflippers – вважається лідером ринку, велика бюрократія, але досить високі мультиплікатори. Хоча цікавий момент в тому, що вони враховують чисту виручку від сайту, в той час як конкуренти вважають валову. Мінімальний дохід для участі в біржі – 500 дол на місяць. URL сайту відкривають тільки при внесенні депозиту. Сайти пропадають з лістингу дуже швидко.
  • Flippa – це дикий Захід))) дохід ніхто не перевіряє, торги йдуть за методом аукціону, мультиплікатори зазвичай менше ринкових. URL сайту не приховують, сайти висять там місяцями. Я відразу зробив для себе висновок – що це історія не для мене )))
  • Motion Invest – це середній гравець на ринку між EF і Flippa, тут є як дешеві, так і дорогі сайти. URL можна відкрити і приховати (це опція), угоди проходять швидко, тому що на лістингу вони дуже швидко змінюють один одного.

У підсумку я додав сайт на EF, але пропустив лист від менеджера, в результаті він мені дзвонив на мобільний з US і запитував продаю я сайт або передумав і чому не відповідаю на листи? Мені зробили оцінку і вона мене влаштувала. Тим ділом продажі росли і час грав на мою користь поки.. не трапився грудневий апдейт і сайт полетів нафік )))

Природно менеджер запропонував почекати, щоб подивитися які будуть продажі й трафік і ми ще відтягнули цей процес. Я зробив максимальний упор на відновлення цього сайту, він подавав ознаки життя, але менеджер мене динамив, задавав купу питань по посиланнях і контенту і в підсумку запропонував мені виставити сайт пізніше.

Після другого і 3 виставлення та отримання одних і тих же питань по колу я зрозумів що сайт у них Я не продам і звернувся до другого варіанту: Motion Invest. Для того щоб все пройшло гладко, я додав на сайт новий контент і купив посилань, підготував Digital Marketing Strategy для сайту та інструкції по роботі з сайтом і додаванню контенту. Весь процес зайняв трохи більше місяця, покупець сайту: дівчина з США, інвестор, купує невеликі сайти і докачує їх. Дуже зраділа моїй стратегії для сайту та інструкціям. Тепер ми з нею листуємося в Скайпі ночами. Ну точніше у неї ранок, а у мене ніч. ☺️☺️

Оцініть статтю
Додати коментар