Продаж сайту з мультиплікатором х39-інтерв’ю

Сьогодні у нас ще одне інтерв’ю і ще один успішний кейс.

– Привіт, Артур, спасибі що погодився дати інтерв’ю, Розкажи як прийшов до Amazon сайтів, який досвід у тебе в SEO-шці був до цього і скільки у тебе сайтів під Amazon.

Привіт, Діма, спасибі, що запросив. В SEO прийшов у 2017, перші гроші заробив у 2018 – після дорвейного курсу Олега Думки, у 2019 задумався про диверсифікацію, та й просто хотілося спробувати щось нове – так знайшов курс Слави Озерова Амазон – 1000. Зараз під Amazon працює два сайти, один проданий.

– А чим займався до 2017 року?

Навчався в школі, мені 21, я в цьому році інститут закінчую:)

– Ухти, молодець) що для тебе виявилося найбільш складним на старті?

Пошук ніші. Для першого сайту по курсу Слави я шукав нішу приблизно місяць, в середньому години по дві-три в день. Про всяк випадок уточню, що це не проблема курсу, просто саме завдання для початківця досить нетривіальне, багато тут і закінчують підкорення буржу. Здавалося, що я чогось не бачу, тому для створення другого сайту я звернувся за консультацією до тебе.

– Що з себе представляє сайт, як давно він був створений, скільки сторінок, обсяг контенту, співвідношення best і info статей, частотність запитів, як твій сайт пройшов грудневий апдейт? Чи вплинула на твій сайт квітневе пониження комісій?

Нішевий сайт з оглядами товарів і посиланнями на Amazon. Близько 30 сторінок по 2к-4к слів. Співвідношення best і info 1 до 3. Частотність запитів від 100 до 1000. Грудневий апдейт пройшов відмінно, трафік виріс на 30%, але зараз йде невеликий відкат. Зниження комісій мою нішу не торкнулося.

– Хто писав контент, де замовляв, скільки платив за 1к слів?

Огляди писали два райтера з Upwork, португалець за $20/1000 слів і американка $15/1000 слів. До слова, тексти португальця були кращими. Інфо-контент писали кенійці та філіппінці – $10-$15/1000 слів. Ще пруфрідер для оглядів, американка за $10/1000, цілком хороша.

– Посилання? Скільки всього посилань поставив, які посилання ставив, скільки обходилося одна посилання? Яке співвідношення посилань на головну сторінку і внутрішні, посилання анкор / безанкор, dofollow / nofollow?

– Всього на сайт було проставлено приблизно 500 посилань, в основному це Веб 2.0 блоги, профілі, крауд, а також дроп з shared.domains. На лінкбілдінг пішло $1147. В цілому, я намагався рівномірно качати всі сторінки сайту, а не валити все на головну. Співвідношення анкор / безанкор приблизно 1: 3, dofollow/nofollow – 50/50, порахувати точно ці моменти важко, тому що не всі посилання заходять в індекс. Я не гребував nofollow посиланнями, оскільки з часом вдалося максимально зрізати кости, а з хороших nofollow майданчиків можна отримувати додатковий трафік на сайт, що теж непогано.

– Що робив по частині E-A-T?

Фейковий автор, соцмережі. Особливо нічого.

– Як у тебе з англійською?

Upper-intermediate, проблем немає. Але самому вичитувати тексти – затія так собі. Багато нюансів, які не нейтів просто не бачить.

– Сам сайт за умовами EF не можна показувати, тому напиши, будь ласка посилання на лістинг.

app.empireflippers.com/listing/50174

– Скільки часу пройшло від виставлення сайту до першого оффера, чи робив ти знижку, як швидко отримав гроші.

4 грудня подав заявку, до 14 грудня сайт перевірив співробітник біржі і виставив на продаж. Покупець знайшовся протягом години, знижку не просив. Далі – двотижневий inspection period, коли потрібно замінити свій Амазон тег на тег покупця, щоб підтвердити дохід. Цей етап вдалося пройти за 10 днів. Потім ще пару днів на трансфер сайту покупцеві. У підсумку 7 січня я відправив EF реквізити для переказу грошей, чекаю платіж. Загалом, місяць на все про все. Спочатку EF дав мультиплікатор 34х, я попросив 40Х + 15% за комісію, зійшлися на 39х.

– я знаю, ти з РФ, тому Розкажи Як отримати гроші з біржі, будучи громадянином РФ.

Я поки що в процесі отримання грошей, ось хороша замітка на цю тему:vk.com/wall-154386492_993. коротко: реєструємо ІП, відкриваємо розрахунковий рахунок, оформляємо ПСН для сплати податку.

– Хто купив сайт? У цього хлопця є інші сайти?

Сайт купив хлопець з Америки. Він працює один, у нього 3 сайти, 2 з яких він купив на EF.

– Давай спробуємо порахувати ROI. Скільки вклав і скільки отримав на виході?

Витрати на сайт: $4447 (сервіси: $544, контент: $2436, лінкбілдінг: $1147, контент-менеджер та інше: $320) + менторство твоєї команди: $4400. Разом витрати: $ 8847. Зароблено на партнерці: $4880. Дохід з продажу сайту за вирахуванням комісії EF: $20340. Чистий прибуток: $16373. Ще 0.5% повинен взяти валютний контроль, а близько 3000 руб. – податкова.

– Як відчуття? Задоволений угодою?

Звичайно, корисний досвід. Не очікував, що покупець знайдеться вже через годину.

– Плануєш робити сайти під Amazon?

Так, зараз збираю семантику для нового сайту.

– Ти кажеш ще дорвеями займаєшся, а там як справи? Я так розумію це перекладні сайти. Торкнувся їх апдейт?

Дорвеї просіли на 70% після листопадового апдейту в 2019. 2020 плюс-мінус без змін, у грудні їх не зачепило.

– Дай пару порад новачкам

Якби я робив цей сайт зараз, то я б менше заплатив контент-менеджеру, знайшов би ще більш недорогих авторів або відмовився б від пруфрідера. Частина бюджету також пішла на тестові завдання, які пішли в нікуди, хоча можна відразу давати ТЗ для Інфо-контент. Загалом, початківцям краще різати кости.

Оцініть статтю
Додати коментар