🪲 Простий спосіб вивантажити всі запити з Google Search Console

Яндекс.Вебмастер і GSC-стоять у мене на першому місці по отриманню живих ключів з діючих сайтів. Їх принадність ще й у тому, що на відміну від Метрики/Аналітикс, де ми отримуємо дані по фактично здійсненим переходам, зазначені сервіси дають зведення за запитами, де були покази, але не було кліків. Ці ключі як мінімум потрібно використовувати у двох ситуаціях:

  • Пошук трафікових запитів, де були покази, але не було або мало кліків (допрацьовуємо цільові посадки або створюємо нові);
  • Виявлення всіх варіантів запитів, які задають користувачі (особливо актуально у вузьких нішах, де є свій загальноприйнятий сленг);

Але є один нюанс, з веб інтерфейсу GSC дозволяє вивантажувати не більше 1000 запитів, Яндекс.Вебмастер віддає 3000.
В Інтернеті є рішення по автоматичному вивантаженню запитів, але більшість з них підв’язані на Python або R. За бажання розібратися з пітоном, поставити всі бібліотеки і налаштувати скрипт можна, але для швидкого вивантаження є ледачий спосіб через Google Таблиці:

  1. заходимо на сайт – searchanalyticsforsheets.com
  2. встановлюємо аддон в Google Chrome.
  3. переходимо в Google Диск
  4. відкриваємо порожній файл Google Sheets (таблиці)
  5. верхнє меню -> Розширення -> Search Analytics for Sheets.

Відкрився сайдбар, вибираємо сайт, діапозон дат (для великих сайтів ставте поменше), Group By: Query Page), через кілька секунд (або пару хвилин для великих сайтів) весь список запитів відсортований по кліках у вас в таблиці.

Оцініть статтю
Додати коментар