Реалізація семантичного проектування сайту

Що думаєте з приводу семантичного проектування сайту? Як його правильно реалізувати? Багато експертів в області агітують за такий підхід, чи варто його впроваджувати?

Відповідь

Ми спираємося на принципи семантичного проектування як при створенні нових сайтів, так і при доопрацюванні вже існуючих.

Цей підхід дозволяє, по-перше, зробити максимально корисний і зручний для користувачів сайт, бо ми в першу чергу спираємося на їх запити і потреби. По-друге, таким чином ми оптимізуємо сайт під вимоги пошукових систем. Все це дозволяє отримати більше шансів на успішне просування.

👉 Найкраще здійснювати семантичне проектування ще на етапі розробки – таким чином ми закладаємо якісний «фундамент» сайту. В результаті ми отримуємо готову структуру сайту, кількість необхідних категорій, рівні вкладеності, просуваються ключові слова, засновані на попиті користувачів. Ми відразу відсікаємо всі сміттєві запити і створюємо тільки ті посадочні сторінки, які принесуть нам потенційний трафік. Все це дозволяє економити ресурси і бюджет.

Якщо мова йде про зрілий сайт, то семантичне проектування допоможе знайти упущену семантику (створення нових посадочних сторінок, доопрацювання внутрішньої оптимізації поточних).

👉 Семантичне проектування складається з наступних етапів:

  1. вивчення тематики (з’ясовуємо тематику, асортимент товарів/послуг). Важливо: проектування має сенс лише тоді попит користувачів на товар/послугу вже сформульований.
  2. оцінка попиту (оцінюємо попит на товар/послугу в ПС, сезонність пропозиції) та формування початкових маркерів майбутньої семантики.
  3. аналіз конкурентів в ніші (виявляємо конкурентів в ніші за маркерними запитами в цільовій ПС і в цільовому регіоні, на їх підставі формуємо макет структури сайту).
  4. збір семантичного ядра і формування підсумкової структури сайту (збираємо хмару запитів за маркерами, очищаємо і кластеризуємо семантику, отримуємо готову структуру).
  5. внутрішня оптимізація посадкових сторінок на основі структури й семантики (складання метаданих і ТЗ копірайтерам).
Оцініть статтю
Додати коментар