❌ Що робити якщо сайт атакують боти

Вже досить довго сайт дуже настирливо атакують боти, що заходять прямими заходами. Основна атрибуція ботів – заходи на сайт довгі, понад 2 хвилини, сторінки гортають, відкривають форми, але заявки не залишають. З моменту, коли це помітили пройшло вже близько 6 місяців. Сайт втратив всі позиції в пошукових системах. Намагалися боротися самостійно, включивши клаудфлейр, додавши кнопку підтвердження при вході на сайт, але всі ці дії не дають хорошого бажаного результату. Після цих маніпуляцій у нас істотно знизилася кількість заявок з сайту. Відключили всі сторонні сервіси і обмеження, але знову пішли боти.

Підкажіть, будь ласка, що нам робити в такій ситуації? Ми зараз готуємо новий сайт нашої компанії і не хочемо наштовхнутися на такі проблеми на новому сайті. Міняти домен не хочеться, але нормального розв’язання проблеми все ще не бачимо. Підкажіть, що робити або як нам не враховувати цих користувачів в поведінкових? У нас був хороший (1000-1500 відвідувачів на місяць) трафік з пошукових систем. Тепер 300 відвідувачів і ми продовжуємо падати.

При прямих переходах основний метод боротьби є блокування IP-адрес вручну. На жаль, заблокувати вийде тільки очевидних ботів, а більш “хитрих” ні. Крім цього це дуже трудомістке заняття, тому що доведеться протягом довгого часу щодня відстежувати за логами вашого сайту ці «підозрілі» IP і блокувати їх до тих пір поки у недоброзичливців не закінчаться проксі і vpn, а їх у накрутчиків буде нескінченно багато.

Також існують вже готові бази спам-листів з IP-адресами ботів, які були якимось чином замішані в накрутці.

З ваших слів, боти ходять по сайту понад 2 хвилини і не залишають заявки – такі дії не повинні погано впливати на поведінкові фактори сайту, бо відмов немає, а сторінки форм повинні бути закриті від індексації. Тут потрібно аналізувати, так як мало вступних даних і не можна все звалювати на ботів.

Зараз необхідно порівняти дані заходи з поведінкою користувачів на сайті, якщо в цілому вони схожі, тоді проблем з такими заходами бути не повинно.

Оцініть статтю
Додати коментар