Що робити з накруткою ботами негативних поведінкових факторів

На мій сайт йде накрутка ботами негативних поведінкових факторів. Метрика вказує, що джерело таких переходів соц. мережі та прямі переходи. Позиції сайту потихеньку просаджуються в усіх напрямках. Судячи з інформації на різних форумах, ситуація така торкнулася багатьох проектів. Але рішення все ще немає. Підкажіть, стикалися ви з даною проблемою у своїх проектах? Чи є способи захисту від таких атак?

Відповідь

При виявленні істотного зростання роботності з соціальних мереж варто провести аналіз логів сайту, і визначити що за роботи заходять на ваш сайт. Далі необхідно писати на підтримку з докладним викладом ситуації у вигляді скріншотів Метрики та інших наявних даних і в разі накладення санкцій у вас будуть докази, що ви давно попереджали про таку ситуацію.

Як можна боротися з накруткою ПФ:

  1. при прямих переходах основний метод боротьби є блокування IP-адрес вручну. Тільки це дуже витратне заняття, тому що доведеться протягом довгого часу щодня відстежувати за логами вашого сайту ці “підозрілі” IP і блокувати їх до тих пір поки у недоброзичливців не закінчаться проксі і vpn.
  2. також існують вже готові бази спам-листів з IP-адресами ботів, які були якимось чином замішані в накрутці. Такі спам-листи досить не дешеві, але допомагають закритися на 30-40%. Їх можна придбати, наприклад у Keitaro або Benom.
  3. ще одним методом є установка Cloudflare і включення опції Argo, яка порівнює всі CloudFlare-акаунти в Інтернеті. У разі, якщо у них вже є якісь забанені IP, вона автоматично закриє ваш сайт від них.

👉 Також допоможуть роботи з нарощування трасту ресурсу і поведінкових факторів у себе на сайті за рахунок поліпшення юзабіліті, або замовити послуги з накрутки в плюс на стороні, зараз таких сервісів розплодилося досить багато.

Оцініть статтю
Додати коментар