✈️ Що таке доступність сайту?

Доступність сайту – це практика створення та підтримки сайту таким чином, щоб люди з будь-якими здібностями могли отримати доступ до інформації та зрозуміти її. Згідно з останніми рекомендаціями щодо доступності веб-сайту (Website Accessibility Content Guidelines w3.org/WAI/WCAG21/Understanding/intro#understanding-the-four-principles-of-accessibility), зміст сайту є доступним, якщо він прийнятний для сприйняття, функціональний, зрозумілий і надійний. Ось що це означає:

  • Сприйманість: інформація повинна бути передана користувачам таким чином, щоб вони могли її сприйняти.
  • Функціональність: призначений для користувача інтерфейс і навігація сайту повинні працювати.
  • Зрозумілість: користувальницький інтерфейс і робота сайту повинні бути зрозумілі користувачеві.
  • Надійність: весь вміст сайту повинен бути достатньо надійним, щоб користувачі могли точно інтерпретувати його, незалежно від використання допоміжних технологій.

Всі ці сигнали доступності легко перевіряються алгоритмічно і є факторами ранжирування в Google (має бути не особливо значущими, але дрібниць в SEO не буває).

Щоб поліпшити доступність, потрібно:

  1. Абсолютно скрізь використовувати заміщаючі (альтернативні) тексти, щоб при відключеній графіці народ зрозумів що там на зображеннях.
  2. Уникайте передачі інформації, тільки використовуючи колір (наприклад виділення кольором невірно заповнених полів у формі). Ті ж дальтоніки цього не зрозуміють. Тому колірне виділення потрібно супроводжувати текстом.
  3. Правильна структура заголовків h1-h6 вкрай важлива для доступності. Завжди використовуйте їх відповідно до ієрархії
  4. Зручні для читання шрифти. Розміри, взаємне розташування посилань / кнопок в контенті.
  5. Зручна навігація, якою можна керувати з клавіатури, без використання миші.
  6. Колірна контрастність. Ось ця штука дуже важлива. За статистикою понад 86% сайтів провалюють тест на контрастність.

Протестити сайт на доступність можна ось тут (powermapper.com/products/sortsite/checks/accessibility-checks) або ось тут (accessibilitychecker.org). Швидше за все ви будете неприємно здивовані скільки проблем є на ваших сайтах. Повторюся, все це також є факторами ранжирування і входить в ядро алгоритмів Google.

Оцініть статтю
Додати коментар