Що таке надійні джерела?

Що таке надійні джерела? 25 червня 2021 року Google почав використовувати в пошуку нову підказку про те, що надійні джерела (Reliable sources) за результатами пошуку поки не знайдені.

У Twitter Danny Sullivan повідомив деякі деталі:

Якщо є тема, що швидко розвивається або набирає популярність, а системи Google ще не виявили багато надійних джерел, ви побачите нове повідомлення, яке передбачає, що результати можуть і далі змінюватися. Це частина наших постійних зусиль з підвищення грамотності в пошукових системах.

Спочатку ці повідомлення (підказки) впроваджуються в США, а потім і в усьому світі.

Видавці відразу зрозуміли, що ранжування нових тем за допомогою цієї підказки може знизити їх CTR, незалежно від того, чи перебуваєте ви на 1-й або 10-й позиції. Чому? Ну, напевно, тому, що це повідомлення змушує сумніватися користувача в надійності й достовірності контенту в запропонованих результатах пошуку.

Що ж таке надійні джерела?

Побоювання видавців не безпідставні. Річ у тім, що нещодавно співробітники Google разом з іншими вченими проводили дослідження та опублікували його результати:

  • Недавні дослідження показують, що перемикання уваги користувачів на точність підвищує якість новин, якими вони згодом діляться в Інтернеті. Тут ми допомагаємо перетворити це початкове спостереження в набір втручань для практиків.
  • Ми якраз бачимо, що Google втілив результати цього дослідження на практиці у вигляді фічі «надійні джерела» (Reliable sources). Думаю, що в тих випадках, коли користувачі будуть бачити це повідомлення, видавці стануть отримувати менше кліків.

Чому впровадили підказку «надійні джерела»

Повернемося на кілька років тому. Після виборів Президента США до чарівної інтернет-трійки (Google, Twitter, Facebook) було дуже багато претензій з боку регуляторів, чому частка дезінформації в їх системах зашкалювала.

Як ви пам’ятаєте, після цього пішов апдейт під вигаданою назвою «Фред» і цілий цикл «медичних» оновлень. Одночасно були внесені зміни в рекомендації для оцінювачів. Це були перші кроки Google по боротьбі з дезінформацією і підвищенням якості (надійності) контенту.

Кілька років Google змушував новинні та інформаційні сайти розкривати інформацію про авторів і про сайт. Спочатку вебмастери зустріли ці вимоги з насмішкою і коли зрозуміли, що діватися особливо нікуди, ставлення до такої вимоги змінилося.

Більш того, вимога про розкриття інформації про авторів внесена в політики Google News і Discover. Якщо ви цю вимогу не дотримуєтеся, вам можуть відключити трафік з цих каналів.

Черговим етапом боротьби за надійність інформації став грудень 2019 року. В алгоритм ранжирування Google News і у вкладці новини були внесені зміни. В результаті нові сайти (до півтора року) перестали там ранжуватися.

У лютому 2021 року впровадили фічу “About this result”. Натиснувши на три точки у результату видачі та не переходячи на сайт користувач міг визначити, хто є основним джерелом цього контенту.

Як повідомив канал SEO Inside, 16 червня 2021 року почали розгортати фічу “Панель знань пошуку автора”.

Так що, як кажуть, “тихою сапою” Google почав і продовжує процес примусу власників вебсайтів до підвищення рівня E-A-T, в тому числі актуальності, достовірності та надійності контенту їх сайту.

Що це означає, надійні джерела та надійні веб-сайти?

Ви сприймаєте думку газети як Євангеліє, але можете так само легко сісти за комп’ютер і самі дізнатися істину. Чому це потрібно робити і чому потрібно скептично ставитися до будь-якої інформації в інтернет?

Саме слово “надійний” походить від латинського слова “довіра”. Надійні веб-сайти зазвичай мають більш професійний вигляд, ніж персональні блоги або нові сайти. У них, як правило, більш високий авторитет домену (DA).

Авторитет домену вимірює популярність різних веб-сайтів за кількістю інших веб-сайтів, що посилаються на них. Це спосіб, який, у свою чергу, допомагає визначити, які сайти заслуговують довіри. Авторитет домену – це значення від 1 до 100, де 1 — найнижчий рівень, а 100 — найвищий авторитет домену. Авторитет домену 100 означає, що доменне ім’я дуже популярне і високо цінується іншими веб-сайтами. Авторитет домену 50 вказує на те, що домен досить популярний і помірно оцінюється іншими веб-сайтами.

Вивантаживши дані з Majestic Campaigns використовуючи API Moz і Netpeak Checker я зібрав показники параметра DA.

Мінімальний показник da склав 75, а медіана 92,5. Середній DA надійного новинного сайту становить 90. Попри те, що DA, як і будь-яку метрику, можна накрутити, для цього потрібен час. І діяти потрібно так, щоб алгоритм «Пінгвін» нічого не відчув. Звичайно, Google не використовує DA для ранжирування, але у нього однозначно є свій аналог. Це може бути комбінація Page Rank та інших сигналів. Молодим сайтам складно наблизитися до співвідношення якості та кількості зворотних посилань і обсягу трафіку відомих новинних сайтів. Через те що молоді сайти не можуть подолати встановлені Google пороги (мінімальні значення) вони не ранжуються у вкладці Новини.

Як дізнатися, чи є джерела достовірними / надійними?

Коли ви описуєте джерело як “надійне”, ви в основному кажете, що інформація є високою якістю та надійною. Достовірні джерела – це не просто газети й новини, це люди, які не з чуток знайомі з тим, що обговорюється (експерти).

Наприклад, якщо ви читали статтю про здоров’я, ви могли б порахувати пораду, дану в статті, правильною, тому що автор добре знав, про що він писав.

Є й вторинні надійні джерела. Джерела, які не є безпосередньо надійними, але заслуговують довіри. Наприклад, той факт, що ви бачили їхню статтю в іншій газеті, є гідним показником того, що вони є авторитетним джерелом.

Як дізнатися, чи достовірна інформація?

Є кілька способів отримати приблизне уявлення про те, чи заслуговує вона довіри.

По-перше, перевірте стиль написання джерел. Це важливо, тому що те, як людина пише, впливає на те, наскільки це правдоподібно. Правдиві джерела зазвичай пишуть так, щоб здаватися такими, що заслуговують довіри.

По-друге, перевірте статистику статті. Якщо в ній багато фактів, швидше за все, це правда.

По-третє, подивіться на авторів. Якщо вони є експертами у своїй галузі, вони, швидше за все, матимуть хорошу інформацію.

Добре оформлені веб-сайти не завжди означають, що вони мають якісний вміст.

Задайте собі наступні питання:

Інформація, яку ви читаєте – від експерта в даній області? Якщо ні, то чому ця людина пише про це? Це оригінальна ідея? Хто-небудь ще писав про це раніше? Як давно з’явилася інформація? Це було давно? Чому про це раніше ніхто не писав? Чи отримана ця інформація з надійного джерела?

Ви повинні зробити висновок про те, чи є інформація надійною. Велика кількість реклами на сайті, особливо така, що закриває доступ до основного контенту, вказує на те, що основна мета сайту щось вам продати, а не повідомити якісь новини.

Агресивні рекламні стратегії можуть вказувати на те, що інформація на сайті може бути менш надійною.

Зберігайте скептицизм і завжди не забувайте проводити власну перевірку надійності інформації. Завжди будьте обережні при читанні або прослухуванні нової інформації.

Оцініть статтю
Додати коментар