Що відбувається з SEO в affiliate-маркетингу

Одним словосполученням – повна жопа і рандом. Але це я про affiliate-ринок в США і для малих і середніх проектів, і в цілому по лікарні (інші регіони, принаймні, в нашому досвіді – ще тримаються відмінно, а багато хто навіть злітають).

Суб’єктивний досвід:

У нас сотні доменів під США в управлінні і тенденція завжди приблизно така – щось падає, щось зростає. Так було довгі роки.

Основний ринок наших доменів – США, і основні ніші доменів – affiliate-програми (найрізноманітніші).

Завжди траплялися якісь апдейти, десь щось просідало, а десь щось, навпаки, лізло вгору. Це було норма.

Але у 2020-2021-Google ніби оголосив “джихад” affiliate-проектам.

Не знаю як у вас, але наші домени все також – іноді ростуть – іноді падають, іноді адпейти їх не стосуються, але в цілому – трафік знижується по лікарні.

Ми додаємо все більше і більше доменів в систему, щоб підтримувати зростання і триматися на плаву, але можу помітити точно – останній період 2020-2021 – особливий.

Не знаю чому так мало про це пишуть, але факти – залишаються фактами.

Справа вже не в тому, що фільтрують проекти, які за «статутом Google» надмірно рекламують Amazon і нібито створюють монополію, а факт в тому, що Google – стабільно стає сам монополією, йдучи від принципів демократичного пошуку (хто б сумнівався) і в принципі починає недолюблювати будь-які «афіліатки».

Особисто для мене (любителя “гуглити” що-небудь дуже конкретне) видача Google зіпсувалася за останні місяці колосально (і це, не беручи до уваги, що і наші проекти страждають).

З позитивного – дорвеї дуже часто отримують “друге дихання” і раптом починають набирати багато трафіку. А не так давно я сам брав курс “на відбілювання” і переведення всього бізнесу в основу “білих проектів”.

Поки що висновок такий – не поспішайте закидати старі доргени, ідеї автоматизації, комбінуючи при цьому всю схему з білими проектами.

Потрібно робити все масово, стратегічно не ставлячи ставки на конкретні проекти, а на масовість. Якщо вже вибрали собі SEO-бізнес як основне ремесло – будьте ласкаві створювати найрізноманітніші проекти, як можна більше, як можна довше їх тримати і як можна частіше постачати зовнішніми посиланнями і система успіху поки така: “а раптом?”.

Оцініть статтю
Додати коментар