✅ Технічні втрати ваги при 301 редиректі (від тематичних шаблонів до фільтрів)

Виділю основні типи втрати ваги:

Не існуючі посилання і не індексабельні сторінки

Не вірте aHrefs, не будемо повторюватися. Тут виділимо, що починаючи з серпня 2021 у більшості SEO-шників є велика проблема загнати в індекс сторінки (у нас сьогодні є рішення, яке вирішує цю проблему), тому навіть, якщо сторінка індексабельна, то не факт, що ви її зможете загнати в індекс. Краще, щоб сторінка була вже в індексі.

Зазвичай близько 40-65% посилань з aHrefs для хороших “природних” дропів в індексі й існують (залежить від давності дати expired). Коли ви робите оцінку ваги пузомірки, то дивитися є сенс тільки на них, а не сирий звіт.

Не тематичні шаблони

Тут два різних рішення, ви завжди можете зробити тематичну посадкову (-і), на яку буде посилатися дроп, як варіант зі старим контентом з нього. Або приклеїти дроп на сторінку, що просувається.

У першому випадку набагато вище шанс, що посилання відпрацює і буде передавати траст, у другому випадку більше прямий ефект на позиції, але тільки в разі якщо посилання відпрацює.

Обидва варіанти хороші в різних випадках.

Якщо берете посилання з Forbes, то краще щоб вона зайшло на тематичну сторінку, якщо берете посилання з головної або добре розгойданого дропу, то більше сенс вливати його в сторінку, що просувається, де багато тематичних посилань було вже до цього. Але в обох випадках є втрата ваги, і її варто враховувати при аналізі.

Наявність фільтрів на домені та їх види

Основних типів фільтрів два: перший – ручні санкції, і тут нульова передача ваги й танці з бубном по його зняттю перед підклеюванням. Перевіряється консоллю.
І другий фільтр “за якість сайту”, умовні АГС від Google (анти гівно сайт). Його головні характеристики в індексі за запитом site:domain.com до 10-ти сторінок, хоча якщо шукати по URL інші сторінки або в консолі, то вони всі в індексі. І тут, якщо у вас є підозра на те, що у домену є цей фільтр, то вам доведеться викотити заглушку на 10+ сторінок індексабельних по потрібній тематиці і подивитися чи зайдуть вони в індекс.
Окремо, можна перевірити приклеївши його в сторінку, на якій не ведуться інші роботи і ви можете очікувати/враховувати зростання позицій по тестовим запитам. Але при ньому є невелика передача ваги.
Це зазвичай потрібно робити, якщо в історії домену була зміна тематики або посилальний профіль SEO’ШНИЙ (з краудом і прогонами).

Втрата ваги при 301 редиректі

У пабліку є інформація, що 301 редирект можна розцінювати, як canonical передачу посилальної ваги, але на практиці ми бачимо, що є втрата ваги. Я у своїх розрахунках, вважаю, що вона дорівнює коефіцієнту загасання PageRank (за старими формулами це мінус 15% на кожному редиректі).
Коли це важливо? Коли частина посилань вже мають 301 редиректи (aHrefs їх не показує в більшості випадків), плюс якщо www і без www є одночасно, то потрібно, щоб ваш Адмін робив правильну склейку без зайвих редиректів. Ця штука вирішується, але вимагає ваших ресурсів.

Втрата ваги через технічні складнощі

В першу чергу, коли були піддомени у дропа особливо з https в URL, на які стоять жирні посилання, їх всі можна отримати, але вам потрібно буде підтримувати wildcard-сертифікат і запускати самі ці піддомени. Найчастіше ми просто відмовляємося від таких посилань, але про це потрібно пам’ятати при аналізі.


Не всі з цих проблем можна передбачити і добре порахувати, часто буває ситуація, коли легше купити х10 шт. відразу і не мучитися, навіть якщо тільки 1-2 дропа відпрацюють нормально, то ціна виправдана. Ця техніка добре працювала раніше, але все гірше працює зараз, коли SEO-грамотність зростає, як мінімум краще купувати х3-х5, а не всі х10.

Оцініть статтю
Додати коментар