📺 Тематичність донорів

Тематичність донорів – другий глобальний фактор працездатності посилань. Він з’явився в момент запуску пінгвіна, в той час можна було будь-яку сторінку поставити в ТОП-1, якщо вмів купувати дешеві посилання з високим PR. У пабліку, дуже багато гіпотез про “природний посилальний профіль”. Але весь мій досвід по боротьбі з пінгвіном говорить про те, що саме тематичність донорів стала основним його фактором.

У 2021 Google знову почав ланцюжок боротьби зі спамними посиланнями, і як не дивно, знову тематичність стала ключовою. Вони ввели ШІ, який почав відмінно визначати тематику сайтів, додали йому посилальні шаблони, і тільки після цього почали боротися з антиспамом. Але про це буде нижче написано.

Зараз, давайте розберемося, що впливає на тематичність посилання.

  • Тайтл + H1 > Сайт > Контент сторінки > Зовнішні анкори на донор.

Тайтл – основний тег ранжирування під запит, якщо ваш запит є в тайтлі сторінки, то це максимальна тематичність.

У Google є поняття тематичності сайту, це можна простежити в кластерах запитів, які знаходяться в топі.

Якщо за вашим запитом інша сторінка донора в ТОП-100, то сторінка з посиланням на вас – буде напевно, вам тематичною.

Якщо контент сторінки, яка посилається на вас, містить вашу тематику, навіть тільки в блоці з вашим посиланням, то високий шанс, що штучний інтелект вважатиме ваше посилання нормальним.

  • Зовнішні посилання впливають на тематичність сторінки.

В основному під засобом анкора, але текст навколо посилання теж може потрапити в індекс алгоритму. Сила цього впливу, як у “вписати слово анкора в кінці тексту сторінки”, причому рекомендую робити анкори максимально різними, тоді вони всі будуть працювати.

Скільки потрібно слів – анкорів, щоб сторінка повністю змінила тематику? Досить багато, і в цілому це передумова для накладання фільтра для донора, але якщо мова йде про те, “як краще”, то краще робити тематичний анкор на Tier2, але донор вас за це не похвалить точно.

  • Текст навколо посилань не рятує від фільтрів.

Коли ви ставите посилання в тематичний блок на сторінці або ж пробуєте розігнати тематику сторінки анкорами Tier2, дуже важливо пам’ятати, що вони працюють тільки в умовних 30-50% випадків. Якщо тематика сайту і тайтл сторінки не відповідають вашому рецепієнту, то високий шанс розмістити посилання, яке або не відпрацює, або наблизить вас до посилального фільтру. Якщо мова про 10-30% таких посилань в посилальному профілі (і тут мова не про кількість, як всі звикли вважати, а про посилальну вагу, який вони передають), то шанс фільтра низький.

  • Чи не тематичне посилання може дуже сильно працювати.

Ваша мета намагатися зробити максимум тематичних посилань. Але посилання з головної умовного Forbes може вивести в ТОП по будь-якому запиту. Тут включається показник трастовості донора. Якщо він вище умовного показника, то все, що я писав вище, стає не актуальним. При цьому, навіть якщо DR<20 у донора, то посилання найчастіше передасть вагу, головне, що якщо таких посилань буде дуже багато (велика частина посилального профілю по вазі), то швидше за все ваш сайт буде «страждати» від понижуючих факторів. Це відмінно помітно в сірих нішах, і на проектах, які втрачають вагу при кожному антиспам оновленні. Хоча посилання на них досить сильні (пачки головних сторінок з трастових сайтів), але не тематичні.

Оцініть статтю
Додати коментар