Tier 2, 3 – лінкбілдінг без вибуху посилань на свій сайт.

Tier 2 це одна з ефективних механік підвищення трафіку на сайт і поліпшення його позицій у видачі. Що з себе представляють такі беклінки, в чому їх переваги і як з їх допомогою просунути ресурс в топ, розповідають експерти ринку.

Що таке посилання Tier 2 і Tier 3

Tier – лінкбілдінг (від англ. tier – “рівень”) – це спосіб посилення посилання шляхом простановки на неї додаткових беклінків. У нас його також називають “багаторівневою побудовою посилань”. Такий метод посилення посилальної маси зародився ще десятиліття тому, але до сих пір має велику значимість.

Основна ідея полягає в тому, щоб публікувати беклінки не тільки на ресурс, що просувається, але і на сторінки, які на нього посилаються, а також на сторінки, що ведуть на ці сторінки.

Як це працює? Tier 1 – це посилання, які безпосередньо посилаються на ресурс. Це можуть бути як природні беклінки, так і штучно створені. Tier 2 – Посилання, що ведуть на сторінки, де є Tier 1. Посилання Tier 3 ведуть на сторінки з посиланнями Tier 2.

Вважається, що найкраще слідувати такій стратегії: чим ближче посилання до посадкової сторінки (Tier 0), тим вище має бути її якість. Для Tier 2 найчастіше використовують посилання в статтях, оглядах та ін. Такі беклінки можна купити за допомогою різних бірж. Це важливо, оскільки довговічність посилання безпосередньо впливає на рішення, варто в нього інвестувати чи ні. При грамотному підході посилання Tier 2 принесуть вам 70-90% результату.

Що стосується Tier 3, для їх розміщення частіше використовують софт для прокачування посилань. Він може створювати десятки тисяч беклінків на добу, тому що їх потрібно величезна кількість. Посилання Tier 3 дозволяють розкрити потенціал на 100%, йти на подальші рівні немає необхідності.

Міндубаев Рамазан, Head of SEO в TRINET Group:

“Для автоматизованої побудови Tier 2-5 рекомендую використовувати GSA Ranker і Xrumer. Дані інструменти в зчепленні з XEvil для вирішення Captcha і хорошими proxy на потужних серверах дають приголомшливі результати, вам залишиться вирішити питання з отриманням списку для розміщення посилань і налаштувати бізнес-процеси”.

Шакін Михайло:

“Для отримання максимального ефекту на 2 + рівнях рекомендую парсити топ 1000 сайтів в Google і топ 1250 в Яндексі через A-Parser. Завдання – спарсити всі сайти, які ранжуються у вашій тематиці. Далі я завантажую зібрану базу в GSA Platform Identifier, який швидко аналізує список сайтів і розподіляє їх по движках, які може пробити GSA Search Engine Ranker. Після цього починається робота в GSA SER.

Що стосується першого рівня, то потрібні якісні посилання. Якщо великої кількості посилань не потрібно, то можна робити 2-3 рівня в співвідношенні 1 до 10.”.

Хто і навіщо використовує посилання Tier 2 і Tier 3

Посилення за допомогою посилань Tier 2 і 3 використовують SEO-оптимізатори для досягнення певних цілей. Припустимо, просунути завислий в топ-10 або топ-20 сайт по конкретному запиту або посилити посилальний профіль, коли немає можливості збільшити число доменів, що посилаються. Наприклад, якщо у ваших конкурентів мало посилань в топі і потрібно зберегти природність.

Посилання Tier 2 і Tier 3 можна застосовувати для просування будь — яких сайтів – обмежень немає. Так, їх часто використовують в тематиках, які можуть бути заборонені в одному регіоні, але дозволені в іншому. Наприклад, CBD, спеціалізована фарма, гемблінг. При роботі з такими тематиками добувати посилання з інших доменів-донорів досить складно, тому фахівці посилюють вже поточні.

Міндубаев Рамазан:

“Все вірно, дані технології активно використовується там, де потрібно вичавити максимум з кожного інвестованого $, якщо хочете отримати посилання, яка працює і передає вагу, потрібно показати пошуковій системі, що воно заслуговує довіри, наприклад => посилити його. Окрему увагу варто віддати і якості контенту на Tier 0 і Tier 1”.

Посилання другого і третього рівня також часто використовують для прискорення індексації сторінки, якщо воно не індексується: коли у сторінки є посилальне оточення, вона стає більш цінною для пошукових систем. Крім того, іноді просування за допомогою Tier — єдиний спосіб вивести ресурс в топ. Наприклад, в ситуаціях, коли сайт по максимуму оптимізований з урахуванням інших факторів ранжування.

Шакін Михайло:

“Для прискорення індексації 2 і 3 рівнів у мене відмінно працює простановка ще пари-трійки рівнів посилань через GSA SER”.

Гуща Тарас:

“Використовуємо другий рівень для просування сайтів у складних нішах. Прокачуємо в основному топові ЗМІ. Важливо там, де дуже сильно органічна семантика, і йде сильна Боротьба за топи. Використовуємо свої PBN для цього і орендні посилання”.

Як просунути сайт за допомогою посилань Tier 2 і Tier 3

Розберемо покроково, що потрібно для просування ресурсу за допомогою посилань другого і третього рівня:

 1. Оберіть найцікавіші кластери запитів і посадкову сторінку, яку плануєте просувати. Сторінка може бути будь-яка, будь то головна або внутрішня з розділом категорій і карткою товару або послуги.
 2. Визначте сторінки-донори, які будуть вести на обрану сторінку. Вибирайте такі сторінки, які досить давно посилаються на ваш ресурс і мають хороші поведінкові та SEO-показники (щомісячний трафік, глибина перегляду, показник відмов, час на сайті та ін.).

Перевірити такі метрики можна за допомогою різних сервісів-аналізаторів. Наприклад, Ahrefs або Keys.so. Окрема метрика якості, на яку варто звернути увагу, – у сторінки повинна бути видимість в топ-50 пошукових систем.

Подальшу роботу ви можете виконувати як вручну, так і за допомогою спеціалізованих інструментів. Наприклад, Sape, AllSubmitter, ZennoPoster і ін. вони допоможуть автоматизувати рутину і контроль розміщення та індексації посилань.

Шакін Михайло:

“Я намагаюся в першу чергу просувати ті сторінки, які знаходяться між 10 і 20 позиціями в Яндексі і Google. Часто у них хороший потенціал, який якраз можна розкрити посиланнями”.

Міндубаев Рамазан:

“В першу чергу рекомендую посилювати такі посилання, які відображаються в Google Search Console і Яндекс Вебмастер”.

 1. Визначте, які посилання і скільки ви будете посилювати за допомогою беклінків Tier 2 і Tier 3. Рекомендується вибрати не менше 10 посилань. В іншому випадку ефекту взагалі може не бути.

Найчастіше в якості посилань Tier 2 використовують найбільш трастові, трафікові або старі беклінки. Для цього фахівець переглядає поточний посилальний профіль і вибирає найбільш жирні посилання. Наприклад, беклінки в статтях, які довгий час розміщені на сайті.

В якості посилення можна взяти і нове посилання. Головне – уважно проаналізувати сайт-донор, на якому буде розміщено посилання Tier 1. Це повинен бути ресурс з корисним контентом, хорошою відвідуваністю і існуючий більше одного року. Крім того, важливу увагу потрібно приділити потенційній довговічності майбутнього донора.

Мындубаев Рамазан:

“За нашою практикою посилення нових посилань дає сильніший результат, ніж посилення старих”.

Шакін Михайло:

“При виборі сторінок 1 рівня для посилення посиланнями я дивлюся на наступні параметри: Динаміка відвідуваності, пошукова видимість. Бажано, щоб на сторінці не було інших посилань, окрім мого (або їх було мінімум), і посилання було dofollow.”

 1. Після вибору донорів складіть анкор-лист посилань. Намагайтеся використовувати як анкорні, так і безанкорні тексти, релевантні сторінці-донору або посадковій сторінці.

В ідеальному світі до сторінки-донора, де розміщено посилання Tier 2, потрібно ставитися так само, як до посадкової. Важливо провести конкурентний аналіз, щоб визначити необхідну кількість анкорних і безанкорних посилань. В цілому допустимо взяти середнє по лікарні співвідношення 30% анкорних на 70% безанкорних беклінків.

Міндубаев Рамазан:

“Крім анкор-листа, варто приділити увагу тексту в який вписуємо анкор, він повинен бути тематичний і унікальний, це може досягатися, наприклад, за рахунок генерації текстів з різними замінами змінних”.

Що стосується сторінки, якою повинні бути релевантні анкорні посилання, з досвіду можемо сказати, що ефект є навіть в тому випадку, коли анкор-лист відповідає вашій сторінці (Tier 0), а не сторінці-донору (Tier 1).

Шакін Михайло:

“Я практикую наступну схему по анкорах: на 2 + рівнях він повинен бути таким же, як і на 1 рівні. Це ж стосується співвідношення dofollow і nofollow посилань”.

 1. Приступайте до простановки посилань. Почати можна з розміщення 15-30 беклінків на кожній сторінці-донорі. На кожне посилання треба згенерувати унікальний анкор. За статистикою, більшість оптимізаторів використовують наступну стратегію: 1 унікальне посилання на 1 унікальний анкорний текст.
 2. Після простановки посилань відстежуйте їх розміщення та індексацію. Індексацію можна визначати через спеціальні оператори в Яндексі або xml-карту в Google. Наприклад, оператор «анкор_вашого_посилання» url: «url_сторінка донора» покаже, чи є посилання в індексі.

Якщо використовувати спеціалізовані сервіси, які ми згадували вище, вони будуть автоматично контролювати розміщення посилань на сторінках і замінювати їх, якщо ті стали не актуальні.

На що ще звернути увагу: бувають випадки, коли вебмайстер починає використовувати просування за допомогою посилань Tier на свою користь. Наприклад, він помітив, що ви прокачали його сторінку, і вирішив замінити посилання на іншу. Можливо, навіть на беклінк вашого конкурента, оскільки він заплатив більше. Слідкуйте за цим.

Шакін Михайло:

“Я використовую співвідношення 1 до 10, тобто на кожне посилання попереднього рівня я розміщую 10 посилань наступного. Це дозволяє уникати проблем. Наприклад, ніхто не захоче побачити, що після розміщення статті з посиланням на цю сторінку розміщую десятки і сотні тисяч посилань. Я розміщую лише 10 посилань на розміщену статтю на іншому сайті. Самі посилання якісні, наприклад, з безкоштовних блогів. З такою кількістю з 2013 року, коли я почав працювати з багаторівневими посиланнями, проблем не зустрічав”.

Скільки коштують посилання Tier 2 і Tier 3

Якщо говорити про бюджет на лінкбілдінг за допомогою посилань Tier 2 і Tier 3, рекомендуємо орієнтуватися на 1000-3000 гривень в рамках описаної концепції. Цього вистачить, щоб посилити 10-30 сторінок-донорів і істотно просунути сайт в топ за обраними запитами з семантичного ядра.

Миндубаев Рамазан:

“Рекомендуємо плавно збільшувати динаміку посилення посилань, особливо на рівні Tier-2, можна почати з 10 і плавно наростити до 100 шт. з упором на якість.”

Перші результати будуть помітні вже протягом 1-2 місяців після індексації беклінків. Якщо ж позиції ресурсу не підвищуються, проведіть детальний аудит. Можливо, ви допустили помилки і щось робите невірно. Наприклад, посадкова сторінка не ранжується і випала з індексу.

Чек-лист з багаторівневої побудови посилань

Щоб вам було простіше зорієнтуватися в темі, ми склали невеликий чек-лист. Якщо хочете просувати сайт за допомогою посилань другого і третього рівня, ось що потрібно запам’ятати:

Tier-лінкбілдінг – це спосіб посилення посилання шляхом простановки на неї додаткових беклінків:

 1. посилання Tier 1 безпосередньо посилаються на ресурс;
 2. Tier 2 ведуть на сторінки, де є Tier 1;
 3. Tier 3 ведуть на сторінки з посиланнями Tier 2.
 4. Посилання другого і третього рівня зміцнюють посилальний профіль ресурсу, тому що прокачана зовнішня сторінка, що веде на ваш сайт, може приносити більше користі, ніж ще один додатковий беклінк.
 5. Для просування сайту за допомогою посилань Tier 2 і Tier 3 потрібно вибрати запити, що просувається посадкову сторінку, сторінки-донори, посилання, які плануєте посилювати, і скласти анкор-лист посилань.
 6. Після цього можна приступати до проставлення беклінків. Головне – не забувати відстежувати їх розміщення та індексацію.
 7. Для посилення 10-30 сторінок-донорів буде достатньо 1000-3000 гривень. Перші результати просування будуть помітні протягом першого місяця після індексації беклінків.

При правильному підході ви зможете не тільки підвищити трафік на сайт і поліпшити позиції ресурсу у видачі, а й залучити зацікавлену аудиторію. Головне – збільшуйте посилальну масу поступово і стежте за тим, щоб тематика матеріалу була релевантна тематиці ресурсу, що просувається, а в ідеалі і сторінці – донору. В такому випадку ви отримаєте максимальний ефект від просування за допомогою посилань другого і третього рівня.

Оцініть статтю
Додати коментар