🍉 Цікавий метод унікалізації карток товарів

Велика кількість неунікальних внутрішніх сторінок сильно шкодить при просуванні і доставляє крайні незручності. З ними необхідно боротися.

Нещодавно знайшов цікавий метод унікалізації товарів, за наводкою клієнта, якому просуваю сайт.

Метод “розширені описи характеристик” – до основних видів характеристик робиться невеликий опис +-100 символів, які додаються до блоку характеристик в товарах.

Приклад таблиці характеристик:

  • Колонка 1. Матеріал
  • Колонка 2. Екошпон
  • Колонка 3. ЕКО Шпон – структурний матеріал із захисним шаром Overlay, відрізняється високою стійкістю до стирання і механічних пошкоджень в порівнянні зі схожими декоративними матеріалами. Репродукція натуральних.

Таким чином, генерується більш унікальний опис для товарів, ніж якби робити універсальний шаблон з підстановкою назви товарів, ціни й чогось його в одне і теж полотно на всіх сторінках.

Додаємо сюди класичні методи:

  1. Приховування розгорнутого наскрізного меню з шаблону товарів. Можна закрити в тег noindex.
  2. Зменшення кількості однакової інформації. Наприклад, лонгрід про доставку і оплату краще закрити від індексації або скоротити.
  3. Висновок схожих і рекомендованих товарів.
  4. Парсинг описів у постачальників

І вуаля. У вас цілком унікальна картка товарів.

Але що робити якщо сайт дуже погано заповнений? На один товар 1-2 характеристики, немає схожих, немає описів.

Тоді я вважаю за краще для початку почистити сайт за допомогою алгоритмів закриття від індексації. І потім вже спокійно займатися його наповненням. Не переживаючи за те, що ці сторінки будуть топити весь сайт в цілому.

Метод “розумне закриття від індексації” – закриття товарів від індексації за допомогою створення алгоритму визначення якості сторінок.

Приклад 1. Картка товарів вважається якісною і підлягає до індексації якщо вона містить картинку, опис, характеристики. У зворотному випадку необхідно виводити мета тег robots з атрибутом noindex.
Приклад 2. Закрити категорії товарів, які містять менше N товарів.

Робиться це досить просто. За впровадження такого функціоналу на OpenCart я віддав 1000 гривень програмісту.

Оцініть статтю
Додати коментар