💛 Вплив tier2 посилань на індекс (re-індекс)

У кількох останніх постах було про те, що посилання, які посилаються на сторінку, мають прямий вплив на потрапляння її в індекс. Найчастіше це важливо, для загону в індекс донорів посилань, тому поверх них можуть використовуватися не самі трастові сайти. У наступному пості (скоро) я розповім про основні методи запрошення скануючого бота, а в цьому пості опишу механіку роботи PageRank в індексації, щоб розуміти чого варто чекати від посилань.

Сторінка може не потрапити в індекс у трьох станах:

 1. Google сканер її не знайшов (або знайшов, але не просканував = не вистачило йому краулінгового бюджету для цієї сторінки).
 2. на ній контент, який не цікавий Google = Supplemental non-index.
 3. на сайті донорі обраний ліміт рейтингу індексу сайту і в цій ситуації навіть” антисоплівий” контент не потрапляє в індекс, виняток становлять новини (хоча там і вага відразу з головної новинника заходить).

Перший пункт вирішується індексаторами, про це я поговорю у майбутньому. В черговий раз зазначу, що для переходу сканера, посилання повинна бути dofollow. І зворотна сторона – на домені, на який ви привели сканер, повинно вистачати краулінгового бюджету (ця проблема на практиці дуже рідко буває). Зазначу, що активність сканера залежить від налаштувань самого Google — так в періоди апдейтів бот навіть по API і консольним запитам перестає ходити.

Тепер до суті впливу PageRank. Вона впливає в другому і третьому випадку. Сторінка просканована, але не потрапляє в індекс. Google вважає її недостатньо важливою для цього домену або видачі в цілому. Далі нам залишається тільки підвищити цю важливість.

Тези на цю тему, які допоможуть у роботі:

 1. Не dofollow посилання підвищують PageRank і потрапляють в консоль.
 2. Сторінка не обов’язково повинна бути в індексі, щоб посилання з неї працювало. Але якщо його індекс не заборонений для GoogleBot, то воно майже завжди спочатку потрапить в індекс.
 3. Вага передасться, коли посилання потрапить в консоль. Це відбувається не відразу.
 4. Якщо посилання видалити до того, як його вага порахована і Google побачить, що воно зникло, то вага не передасться.
 5. Якщо посилання видалиться після того, як вага порахована, то вона випаде з консолі, але є дуже висока ймовірність, що донор цього посилання залишиться в індексі без неї, якщо на ньому був “антисоплівий” контент.
 6. Вага за посиланням рахується за формулами PageRank, і якщо на сторінку з Tier2 немає інших tier3 посилань, хоча б внутрішніх (наприклад, ситуація зі скануючим ботом через API), то на ній PageRank 0, який поділиться на всі зовнішні посилання на сторінці.
 7. Я не знаю, мінімальний рівень PageRank, який повинен передаватися, щоб посилання було в консолі, але з досвіду, чим він вищий, тим більше шанс.
 8. Якщо посилання потрапило в консоль, а сторінка рецепієнт не потрапила в індекс, то високий шанс технічних проблем на ній або інших санкцій Google.
Оцініть статтю
Додати коментар