Як безкоштовно отримати посилання з сайту конкурента?

Сайт конкурента посилається на ваш проект – що може бути краще? Нижче по кроках я опишу один з простих способів, який дозволяє втілити бажане в реальність. На початку кілька уточнень:

Безкоштовність посилання виходить умовна. По-перше, витрачається час на пошук, А, як відомо, час = гроші. По-друге, необхідно буде витратитися на реєстрацію домену. Тому умовно метод можна вважати безплатним:).

Посилання виходить через 301-редирект.

Спосіб ручний, сильно його не масштабуєш. Це до слова про паління теми. Більшості простіше купити посилання на біржі.

Лінк можна отримати не тільки з конкурента, але і просто з тематичного ресурсу.

Отже, поїхали.

Пошук конкурентів

Спочатку необхідно визначити, А хто в принципі ваші конкуренти? Припустимо, що у вас є семантичне ядро (хоча б частина) для проекту (якщо немає, то краще обзавестися ним, а вже потім будувати посилальну масу).

Заходимо на Кулаков Тулс (coolakov.ru/tools/most_promoted) і:

 • вводимо ключові слова з семантики;
 • вибираємо Регіон, скажімо, “Київ”;
 • вибираємо ТОП 100, щоб в результатах було більше сайтів.
 • Далі натискаємо “відправити”. На виході скрипт виводить сайти, які ранжуються за вашим списком ключів. Вони відсортовані за кількістю зустрічань. Для зручності переходимо у вкладку “Домени”.

Парсинг сайтів конкурентів

Тепер необхідно з усіх отриманих майданчиків вибрати відповідні для подальшого аналізу. Проекти-гіганти не підійдуть. По-перше, вони величезні (будуть довго аналізуватися). По-друге, швидше за все, відкритих посилань з них не отримати. Всі інші – підходять.

Вибираємо домен і додаємо його в програму SiteAnalyzer — веб-краулер (безкоштовний аналог Screaming Frog SEO Spider). Нас цікавить вкладка “зовнішні посилання”, а в ній URL’и з кодом відповіді 0 “Read Timeout” (для зручності можна відсортувати таблицю за кодом відповіді, зробити фільтр або експортувати результати).

Це сторінки з таймаутом за зовнішніми посиланнями на сайті конкурента. Є ймовірність того, що домени на них вільні. Ми можемо зареєструвати такий і поставити 301-редирект на свій проект. Отримаємо редиректне посилання з сайту-конкурента при кліці на “битий” URL можна подивитися, з якого документа він стоїть, який анкор у лінка. До 20к сторінок програма працює досить спритно. Після – можуть бути підвисання. При парсингу великих ресурсів (від 100к) програма може зависати повністю. Враховуйте ці моменти. Іноді краще спарсити не до кінця, поставити на паузу, спокійно перевірити знайдені URL і перейти до іншого домену.

Масова перевірка доменів на зайнятість

Отримані списки УРЛ необхідно масово перевірити на зайнятість. Можна прямо з програми скопіювати список і додати в чекер, наприклад, від reg.ru (до 500 доменних імен за раз). Нагорода за пошуки – вільний домен.

Перевірка історії перед реєстрацією

Необхідно провести аналіз і перевірити історію домену. Потрібно перевірити:

 1. ВебАрхив. Щоб на домені не було дорвеїв, китайських ієрогліфів, сірих і чорних тематик. В ідеалі, щоб він був тематичним.
 2. Вхідну посилальну масу на домен (наприклад, ahrefs, majestic). Інструменти не безкоштовні, але за допомогою деяких ботів в телеграмі перевірку можна зробити умовно-безкоштовною. Якщо по пункту №1 все добре, то, як правило, по пункту №2 і без цієї перевірки також все добре.

Посилання можуть не працювати (або працювати негативно), якщо:

 • ставити редиректи відразу після реєстрації доменів (необхідно почекати рандомний період 3-12 тижнів);
 • при 301-редирект через файл .htaccess розташовувати всі доменні імена на одному хостингу (на замітку:
 • у реєстраторів є Послуги з перенаправлення без додаткового використання хостингу);
 • ставити непропорційно велику кількість редиректних лінків на проект (в загальній посилальної масі вони повинні займати невеликий відсоток);
 • не використовувати private person при реєстрації;
 • вказувати одні й ті ж контактні дані;
 • використовувати даний метод як єдиний або основний.

Сайтам же, які не хочуть посилатися на конкурентів, Краще стежити за зовнішніми посиланнями і видаляти непрацюючі лінки:. А ви використовуєте такий спосіб в лінкбілдингу?

Оцініть статтю
Додати коментар