👉 Як безпечно відмовитися від орендних посилань?

У домену в посилальному профілі 90% – це орендні посилання. Як безпечно і правильно перейти в такому випадку на профіль з вічних посилань? Як ПС ставиться до того, що орендні посилання відвалюються поступово?

Відповідь

На жаль, інструкції щодо поступового видалення орендних посилань і заміщення їх вічними немає. Точну кількість вам ніхто не скаже, тому що ми не знаємо як пошуковий робот оцінює те чи інше посилання.

Можете працювати за наступною схемою:

  1. почніть знімати оренду з майданчиків де посилання не в індексі.Так як часто орендні посилання не потрапляють в індекс, їх можна всі знімати.
  2. наступним кроком, знімайте посилання яких немає в GSC.
  3. після почніть замінювати посилання з майданчиків низької якості (немає трафіку, погані пузомірки і т.д.). Можна знімати і замінювати поступово по 10 штук, наприклад, все залежить від обсягу посилального профілю.
  4. коли замінюєте посилання, спершу робимо заміну, після того як донор потрапив в індекс, знімаємо орендне посилання. Також, не варто брати по 10 посилань з одного розділу і відключати їх за один раз. Краще максимально розбити групи по всьому сайту, щоб пошукові роботи не виявили, що будь-яка кластерна група помітно просіла по посилальному.
  5. Важливо: коли будете знімати / замінювати посилання, стежте за позиціями сайту. Щоб при необхідності встигнути повернути посилання.

З орендних посилань варто залишити тільки якісні посилання. Можна спробувати повністю прибрати орендні, але рано чи пізно ви упретеся в стелю. Якісних майданчиків немає і потрібно буде знову звернути увагу на орендні посилання, а там вже може не бути місць, тому слід врахувати цей момент перед зняттям всіх посилань.

Оцініть статтю
Додати коментар