Як отримати панель знань (knowledge panel) Google

Відразу скажу, що у мене її немає, тому що для мене принципово важливо, щоб було зазначено, що я саме SEO-фахівець. А такі панельки дуже жорстко випилюються поки що, крім випадків, коли ви дійсно дуже відомі.

Я їх роблю під свої проекти і дуже рідко під авторів, щоб посилити асоціацію з потрібними мені сутностями, підвищити довіру (trust), менше займатися зворотними посиланнями і отримувати більше цільового органічного трафіку в кінцевому підсумку.

Статей по графах знань і панелям дуже багато. Щоб не повторювати стандартні поради, перекладені з західних спеців і їх твіттів, дам пару рекомендацій з особистого досвіду, які вам можуть бути корисні. Тут і далі про звичайну панель, не локальну.

Стандартний:

  1. Правильна розмітка вашої сторінки на власному сайті дуже важлива! Без неї отримати панельку складніше і довше.
  2. Згадки на авторитетних ресурсах/сабміти на них же. Причому використовувати потрібно ті ресурси, які вже мають власну сутність в графі знань Google (якщо це не локалка). Особливо добре працюють ресурси, з яких Google витягує описи під інші панельки. Їх список тут – tools.kalicube.pro/trusted-sources

А тепер, що ще можна зробити з мого досвіду:

  1. При складанні тексту на своєму сайті згадуйте інші вже відомі Google сутності, дуже бажано, щоб вони були релевантними вам все-таки, тобто не що попало.
  2. Потрібно розмітити сутності в тексті за допомогою Wordlift або безкоштовним плагіном для онтологів або іншими програмами, зв’язавши з сутностями, які вже створені в Wikidata, DBpedia, інших графах. Не потрібно розмічати все підряд. Залежно від величини тексту і його насиченості і наміри користувача (інтента) я можу додати іноді і 20 сутностей. Але краще не захоплюватися. В середньому 5-10 сутностей достатньо для більшості текстів. Не нехтуйте зображеннями!
  3. Окремо створіть в графах з п.2 потрібну вам сутність (бренд, персону). Для більшості проектів я виношу граф на піддомен основного сайту, але якщо сайт простий і невеликий, то можна залишити прямо на ньому.
  4. У розмітці зв’яжіть ваш бренд / персону з профілями на інших нормальних сайтах (не соцмережах, точніше не тільки соцмережах, більшість соцмереж вам взагалі ніяк тут не допоможуть).
  5. Якщо є можливість додати в Wikidata, то вистачить простої розмітки schema на сайті, пари згадок і профілів десь ще. Wikidata дає панель майже відразу, від 3х днів до 14 у мене. Вона виглядає трохи стрьомно спочатку, але потім розширюється і з часом вже нормальна. Якщо злісним адмінам Wikidata не сподобається ваше додавання, то вони його видалять і панельку ви втратите.
  6. Якщо у вас є книга з коректним номером ISBN, то вносіть в графи її. Потім прив’язуйте сутність до книги. Не поспішайте, дочекайтеся валідації! З одного боку в Україні просто можна купити ISBN (і він навіть валідується при перевірці), але при цьому ви не дуже зможете це використовувати, тому що під Захід потрібна книга англійською, книгу українською/російською не приймуть. На Амазоні можна теж зареєструвати книгу, присвоївши їй ISBN по їх системі, але з якоїсь причини у мене це для панельки саме не спрацювало (я один раз пробувала і давно ще, може, у вас зараз вийде, якщо так, дайте знати, мені цікаво). Також панель знань залежить від використовуваної мови. Якщо вам важливо відображатися на декількох мовах, то вказуйте всі варіанти в графах правильно!
  7. Ще хороший спосіб “влізти” в граф, це приєднатися до будь-якого заходу. Схема проста: згодовуєте Google свій event, з відповідною розміткою, прив’язуєте його до будь-якої сутності. Після його появи в панельці приєднуєте до нього потрібну сутність. Google дуже любить events, так що це нормальний спосіб і відносно простий. Тут відмінно вистачає простий зв’язки Crunchbase + LinkedIn + Twitter.

І ще є ряд способів, але вже і так багато букв, тому поки на цьому все.

Оцініть статтю
Додати коментар