🙃 Як пережити будь-який апдейт пошукових систем і спокійно спати ночами

Очевидно у відділі пошуку Google помінялися kpi, і напевно, вперше за весь час, ми бачимо два великих апдейта поспіль. Перший антиспам апдейт тільки-тільки закінчився, і тут же інженери оголошують про запуск core update. Не всі встигли відійти від першого, а тут отримуй-відразу другий )

Мій основний рецепт повторювати не буду, ви вже повинні його знати. Коротко – не робіть дурниць перші два-три тижні.

Сьогодні поговоримо про те, як зробити так, щоб будь-який апдейт не додавав вам сивого волосся.

Почнемо, як завжди, здалеку – з того що Гугл – комерційна організація (з досить великою капіталізацією), основна мета якої — це отримання прибутку.

Більшу частину прибутку генерує реклама в пошуку, і ніякі інші розробки поки й близько не наблизилися до доходів від реклами.

Щоб доходи від реклами росли – повинна рости і частка користувачів в пошуку. І тут тепер є нюансики.

Останнім часом все більше конкурентів від’їдають частку пошуку у гугла. Початок поклав ютуб, за ним підтягнулися й інші хлопці. Instagram, наприклад, від’їдає хорошу частину товарного і сервісного пошуку.
Запитайте у своєї дівчини, як часто вона шукає щось в інсті?

Amazon сміливо з’їдає хорошу частину е-кома. Тікток йде в бік “навчального” контенту – і пошук всередині нього зростає, паралельно з ростом аудиторії. Всередині iOS давно працює власний алгоритм, та й вони не раз заявляли про розробку власного пошуковика. Ahrefs вже підтверджено пиляє пошуковик.

І не забуваємо що є ще маса інших пошуковиків, які так само не сплять. Duckduckgo б’є рекорди рік за роком, через скандали гугла з приватністю даних користувачів. Японія досі сидить в yahoo. У Кореї частку з’їдає Naver, в Чехії Seznam. Ну і не забуваємо про Яндекс на просторах СНД

Про що це все говорить?

Боротися за користувача стає все складніше, і це хороша новина для нас, сеошників. За всі мої 10 років в seo, я не бачив стільки роботи з боку команди веб-пошуку гугла, спрямованої на полегшення роботи веб-майстрам. Скільки всього з’явилося в серч консолі? За рік зробили більше, ніж за минулі 10 років її існування

Довідка для вебмайстрів покриває стільки інформації, що я на поточний момент навряд чи прочитав хоча б половину.

Ручні санкції на сайтах вже майже як динозаври – потрібно дуже постаратися, щоб їх отримати.

До чого це все веде?

А веде це до того, що Гугл хоче перекласти більшу частину відповідальності за якісний пошук на нас з вами. І це друга хороша новина.

Причини цього в цілому зрозумілі – обсяги інформації ростуть в геометричній прогресії, на відміну від прогресу в області обчислювальних потужностей. Додайте до цього кризу напівпровідників – і стає ясно, що комусь хочеться зекономити. Так ось, повернемося до Seo.

Як же переживати будь-які апдейти?

Відповідь досить проста, і він, до речі, написана в довідці – ваш сайт повинен бути на стільки хороший, щоб гуглу було невигідно його штрафувати, навіть якщо ви порушуєте рекомендації з цієї ж довідки 😎

Трохи розшифрую.

В укрнеті всі люблять говорити про розетку, тому на ній завжди легко наводити приклад. Якщо проаналізувати її сеошно – червоних карток набереться достатньо, починаючи з переспаму ключовими словами, і закінчуючи тисячами куплених і орендованих посилань.

Але уявіть тепер, що трапиться з товарним Пошуком в Україні, якщо розетку викине з видачі?

Видача у нас і так, м’яко кажучи, сумнівної якості, а без великих сайтів це буде взагалі морок.

Більш того, та частина людей, яка в пошуку клацала на розетку (і не рідко – на її ж рекламу), з більшою часткою ймовірності наступного разу піде шукати прямо на розетку, минаючи пошук, і як ви вже здогадалися, контекстну рекламу Гугла.

Запобігаючи аргумент “не у всіх такі сайти як розетка”, скажу що вам і не обов’язково мати такий сайт.

  • Ваш сайт повинен бути досить хороший, щоб його невигідно було штрафувати. Чим простіше і зрозуміліше буде працювати ваш кошик – тим більше задоволений буде Користувач.
  • Чим швидше буде завантажуватися сайт – тим менше буде відмов і повернень у видачу.
  • Детальні та зрозумілі контакти будуть легше генерувати Ліди.

Є багато дрібниць, які не стосуються посилань, які піднімають ваш сайт в пошуку і в очах алгоритмів.

А спамні посилання визначити досить просто, але в останні роки гугл все більше і більше закриває на це очі.

Маючи хороший сайт, шанси пережити апдейт, навіть якщо на вас навалено прямим анкором, будуть сильно вище.

Дайте пошуковику те, чого він жадає найбільше – задоволеного користувача. Немає кращого пошукового сигналу, ніж задоволений клієнт. І тоді, антиспам алгоритми будуть “прикривати” очі на ваші заборонені прийоми.

Оцініть статтю
Додати коментар