Як поліпшити користувальницький досвід на мобільних пристроях: основні інсайти

Сьогодні у користувачів мобільних сервісів досить високі очікування щодо зручності користування продуктом. Позитивний досвід (UX) став важливий як ніколи, адже ще у 2020 році для більшої частини людей у всьому світі мобільні сервіси стали основним інструментом для підтримки соціальної активності, замовлення продуктів, шопінгу, роботи та розваг. За даними консалтингової фірми McKinsey, компанії з високою якістю дизайну своїх продуктів отримують на 56% більше доходу і на 32% більше виручки.

Включіть розвиток UX в основні цілі компанії

Продуктові метрики допоможуть зрозуміти, як грамотно інвестувати в успішний розвиток компанії. Для того, щоб визначити, що необхідно виміряти, потрібно звернутися до ключових показників бізнесу і співвіднести їх з метриками по продукту. На підставі отриманого списку можна буде підібрати інструменти для успішного досягнення цілей бізнесу. Включення розвитку та оптимізації UX в KPI компанії часом може виявитися набагато більш вигідним і корисним, ніж впровадження нових функцій.

За основу можна взяти метрики Google Analytics, які називаються hard framework. Вони не тільки показують, як швидко користувач може завершити якусь дію. Це і такі метрики, як happiness, – наскільки користувачеві подобається ваш продукт і з якою ймовірністю він його порекомендує. Ці метрики дають додаткові відомості про те, що саме ви можете поліпшити.

Інструменти Impact Calculator або PageSpeed Insights допоможуть дізнатися, скільки виторгу компанія втрачає через низьку швидкість сайту. Перший інструмент розраховує дохід і рівень конверсій, які компанія може отримати, прискоривши сайт, а другий – допомагає збільшити швидкість завантаження і видає звіти за цим параметром на різних пристроях.

Як зрозуміти поведінку користувачів?

Для кращого розуміння користувацького досвіду необхідно аналізувати не тільки кількісні, але і якісні дані. У той час як цифри можуть відповісти на питання “що відбувається?” без пояснення причин, якісні дослідження допомагають ці причини знайти. Цінність якісних досліджень полягає в безпосередньому спілкуванні з користувачами, що допоможе отримати інсайти та ідеї для оптимізації роботи продукту.

Проте, за даними McKinsey, більше 40% бізнесів не контактують з потенційними користувачами при розробці продукту. Часто компанії вважають, що для проведення якісних досліджень необхідні великі бюджети та багато часу, але це не так.

Запустіть простий неформальний тест. Дайте користувачам завдання або потенційну ситуацію, попросіть представити себе в цій ситуації та завершіть завдання, коментуючи те, що вони думають і роблять. Реєструйте основні моменти, щоб потім обговорити разом з командою.

Оптимізація продукту за допомогою А/Б-тестування

Одним з головних способів перевірити ефективність змін в дизайні продукту є A/B тестування. При проведенні експериментів важливі такі фактори, як вірна побудова гіпотез на підставі даних досліджень і правильна інтерпретація результатів.

А/Б-тестування допоможе змінити тактику великих одноразових оновлень на стратегію постійної оптимізації продукту, щоб потроху і поступово покращувати його. До того ж, в такому випадку набагато простіше розподілити ресурси та виміряти результати.

Замість того, щоб кожні п’ять років робити редизайн сайту, де буде складно підтвердити успіх відносно старої версії, постійно покращуйте свій продукт через тести. Вносячи невеликі, але важливі зміни, компанія зможе залишатися ефективною, не втрачаючи позицій на ринку.

Потрібно уважно підійти до підбору респондентів і чітко розуміти, на кому потрібно протестувати сервіс: наскільки стать, вік і дохід співвідносяться з цільовим сегментом і наскільки респондент повинен бути знайомий з вашим сервісом. На цьому етапі дизайнери тісно спілкуються з командою аналітики, щоб визначити критерії рекрутингу.

Працюйте разом для кращих результатів

Працюючи над поліпшенням користувацького досвіду, не варто забувати про те, що оптимізацією і проектуванням продукту може займатися не тільки UX-команда. Внести свій внесок можуть всі відділи компанії. Наприклад, найкраще про проблеми та труднощі, з якими стикаються клієнти, знають співробітники відділу клієнтської підтримки або відділу продажів.

Так, мережа парфюмерно-косметичних магазинів Sephora залучає до створення додатку різних фахівців-менеджерів по продукту, дослідників, розробників. Коли UX-дизайнери та дослідники працюють разом з фахівцями з інших відділів, команда може зробити величезний внесок у покращення користувацького досвіду та взаємодії з користувачем.

Робота з мобільним UX: основні висновки

  • Внесіть розвиток UX в KPI компанії. Обґрунтуйте важливість цього напрямку кількісними даними;
  • Проводьте не тільки кількісні, а і якісні дослідження;
  • Використовуйте перевірку гіпотез для поступового поліпшення та оптимізації продукту;
  • Працюйте крос-функціонально всією командою над поліпшенням користувацького досвіду.
Оцініть статтю
Додати коментар