Як потрапити в топ локального пошуку Google в різних містах

Як зайняти перший рядок пошукової видачі Google в різних містах по локальних запитах, що включає текст “поруч зі мною” або “поблизу”. Трохи теорії і міні-кейс.

Існує безліч способів оптимізації вашого веб-сайту для локального пошуку Google. Точно так само існує і безліч покарань за порушення рекомендацій Google, пов’язаних з локальним пошуком.

Вивчаючи тонкощі локального SEO, про які піде мова нижче, ви зможете розробити свою власну стратегію просування в регіонах. Замість того щоб копіювати конкурентів і сподіватися, що вас не покарають за сумнівні SEO-тактики.

Даний метод попався мені на очі вперше ще на початку 2021 року. З тих пір бачив його у різних західних SEO-фахівців з локального пошуку. Ось, наприклад, відео-гайд від Brock Misner: у цьому відео автор розглядає конкретний приклад: kogroofing. компанія займається покрівельними роботами (ремонт даху) в місті Бенбрук (південний захід округу Таррант, штат Техас, США):

Якщо ви працюєте з комерційними сайтами, то прекрасно знаєте, що пошукові системи обізнані про конкретну локацію кожного бізнесу і автоматично можуть видавати гео-прив’язку (хоча і не завжди коректно). Тобто Google і Яндекс самі знають, де розташований ваш бізнес.

Основна суть методу, описаного в даній статті – змусити Google ранжувати сайт в гео, які, в теорії, входять в радіус обслуговування бізнесу (ну, або не зовсім входять). За запитами: “ключ + місто”, “місто + ключ”, “ключ + поблизу”, “ключ + поруч зі мною” і так далі. Наприклад: “ремонт даху”.

Секретний прийом з URL

Для початку ось вам секретний прийом з URL, який допоможе ранжуватися краще в локальному пошуку.

У багатьох компаній на сайті є окрема сторінка з зоною обслуговування. Щось на зразок: kogroofing.com/service-areas.

Як ви знаєте, входження ключових слів в URL має не останнє значення при просуванні в Google. Тому, навіть дуже великі хитрі бізнеси генерують на своїх сайтах адреси виду «домен + ключ + поруч зі мною».

За прикладами далеко ходити не треба. Візьмемо yelp.com – популярний веб-сайт для пошуку на місцевому ринку послуг, наприклад ресторанів або перукарень, з можливістю додавати і переглядати рейтинги та огляди цих послуг.

Вбиваємо в Google пошуковий оператор “site і ключ “near me”. І що ж ми з вами тут бачимо?

Ресторани поблизу (Липень 2021): https://www.yelp.com/nearme/restaurants
Чим зайнятися поблизу (Липень 2021): https://www.yelp.com/nearme/things-to-do
Бізнеси поблизу: https://www.yelp.com/nearme
Кращі місця, де можна поїсти поблизу (Липень 2021): https://www.yelp.com/nearme/places-to-eat
Кращі ресторани, відкриті в даний момент поблизу (Липень 2021): https://www.yelp.com/nearme/restaurants-open-now

А раз навіть великі хлопці цим промишляють, чому б не взяти на озброєння?

Повертаємося до прикладу з відео. Ось звичайна сторінка локації бізнесу: https://kogroofing.com/benbrook-roofing/. Вона вже оптимізована під локальний пошук. Як це було зроблено? Дуже просто!

Насамперед для статті складена структура заголовків і підзаголовків:

Головне ключове слово – це, як правило, висококонкурентний високочастотний пошуковий запит, за яким ви хочете високо ранжуватися і отримувати трафік.

Все це актуально не тільки для будівництва та ремонту, але і для будь-якої іншої ніші, в якій працює ваша місцева компанія. Адвокатські контори, ремонт сантехніки, фінансові послуги – все, що завгодно.

Відповідно, і запити будуть, щось на зразок: «споживчі кредити Київ», «ремонт холодильників Харків», “адвокат з розлучень Полтава”…

Географічна релевантність

Йдемо далі. Після оптимізації підзаголовків, сторінці була віддана географічна релевантність. Яка, до слова, в свою чергу, бустить вашу картку в Google My Business.

Що таке географічна релевантність? Це певні елементи, за якими пошукова система вирішує, що той чи інший контент пов’язаний з тією чи іншою місцевістю (локацією).

Вбийте в Google назву міста, під який хочете оптимізувати сторінку. У пошуковій видачі ви побачите Вікіпедію, панель знань Гугла, якісь місцеві державні сайти, картинки, пам’ятки, і так далі.

Все це, по можливості, потрібно гармонійно інтегрувати на вашу сторінку. Також не забувайте про пов’язані запити, які Google виводить окремим спецелементом. Інформацію з них можна оформити у вигляді блоку поширених запитань і відповідей. Ну, або взяти для цього дані з чаклунщика “Люди також запитують”.

Якщо хочете, щоб ваш контент залишався завжди вічнозеленим, не копіюйте інформацію, яка з часом може змінюватися: населення, якісь ціни та інші числові показники. Ну або стежте за їх актуальністю.

Елементи географічної релевантності

Обов’язково посилайтеся зі своєї сторінки, що просувається, на авторитетні тематичні сайти, які демонструє вам пошукова система.

Це можуть бути:

  • сайти державних органів;
  • сайти відомих пам’яток;
  • офіційні сайти містоутворюючих підприємств;
  • і так далі.

Візьміть фотографії, які Google вважає релевантними вашому гео. Прямо з видачі. Можна навіть нічого не унікалізувати. Прям копіпастіть. Але в ідеалі – сходіть і зробіть фотографії самостійно (або змусьте клієнта). Додайте на них своє лого, телефон, адресу.

Потім, зайдіть в карти Google і знайдіть там ваше місто. Це буде якась певна точка. Так от. З цієї точки прокладіть маршрут до офісу вашої компанії. Виберіть маршрут і натисніть на кнопку “Поділитися” (праворуч від значка відправки маршруту на телефон).

Це посилання потрібно буде теж вставити на сторінку сайту, яку ми з вами оптимізуємо під локальний пошук. Як анкор можна вибрати місце, від якого карти будують маршрут.

Додатково до цього, перейдіть на другу вкладку віконця “поділитися” (вбудовування карт) і скопіюйте код звідти, а потім вставте його на свій сайт.

І на цьому все-ваша сторінка готова для підкорення локального пошуку! Майже. 😉 Далі самі вже придумуйте, що можна ще зробити.

Міні-кейс із закритої групи по SEO

Як вже писав вище, це далеко не перший випадок, коли я натрапляю на дану схему пошукової оптимізації. В тому чи іншому вигляді. Деякі її вже встигли оформити в платні продукти.

У квітні 2021 в закритій Фейсбук-групі «The Proper SEO Group» (де обговорюють сірі техніки пошукової оптимізації) Талха Вахід поділився результатами роботи за схемою, описаною вище. Він її, як я зрозумів, купив у Брайана віллі, у вигляді курсу “Maps Liftoff”.

Оптимізатор просував невеликий місцевий клієнтський бізнес в одному місті. Але так як населений пункт невеликий і клієнтів не так багато, як хотілося б, Вахід вирішив оптимізувати проект під інші довколишні локації.

Він створив кілька нових лендінгів на сайті компанії під різні міста з хорошим потенціалом. Контент використовувався унікальний. GMB вбудували. Сайт і GMB зв’язали за допомогою мікророзмітки schema.

Потім для блогу написали кілька постів з обговоренням цих нових “місць” і поставили внутрішні посилання на лендінги. Також посилання на лендінги були додані в підвал сайту, для кращого їх сканування і додаткового просування.

Нові картки Google Мій бізнес для додаткових міст не створювали.

Результат: За 1 місяць клієнт отримав 200 переходів з лістингу GMB, 47 дзвінків і 3 повідомлення. 25% з них стали клієнтами бізнесу.

Оцініть статтю
Додати коментар