😉 Як працює інструмент видалення сторінок з індексу в гуглі

Мова про інструмент доступний в GSC.

Якщо коротко: то працює чудово.

Видалення після подачі запиту відбувається на наступний день. Також повертає назад в індекс (на слід. день) після скасування заявки на видалення.

Як застосувати?

Видаляти з індексу технічні дублі, якщо не виходить їх видалити класичними методами (канони, файл robots.txt – для Гугла не працює в принципі, що забороняють мета-теги robots). Якщо сторінок багато, то можна автоматизувати дії будь-яким розширенням в хромі. Або трохи складніше (або навпаки комусь буде простіше) через Google Indexing API (так-так, не дивуйтеся, через нього можна не тільки в індекс Гугла додавати, але і видаляти).

Нюанс

Запити з видалення видно в інтерфейсі навіть після їх скасування (і причому з будь-яких акаунтів). Видаляє сторінку до 6 місяців. Потрібно відстежувати статус індексації некорисних сторінок і додавати заново в разі зворотного попадання в індекс. Інструмент тестився в рамках гіпотези: “А давайте обнулимо вік сторінки в індексі за рахунок її видалення. Може це дасть якийсь плюс в ранжі після його повернення?». Ось така дурна гіпотеза. Поліпшень не дало в цьому плані, що, напевно, логічно.

PS. Недобросовісні вебмастера можуть використовувати цей інструмент для видалення з індексу Гугла сторінок, на яких є посилання на ваш сайт. Захиститися від цього не можна.

Оцініть статтю
Додати коментар