Як правильно провести юзабіліті аудит мобільної версії сайту?

Як правильно провести юзабіліті аудит мобільної версії сайту? Чи існують чек-листи конкретно для мобільного інтерфейсу або можна обійтися загальними пунктами, за якими робиться аналіз десктопної версії сайту?

Відповідь

Докладного чек-листа для проведення юзабіліті аудиту мобільної версії сайту у нас немає, але нижче ми опишемо основні вимоги, яких необхідно дотримуватися при створенні мобільної версії:

 1. У вас не повинно бути повідомлень про помилки з мобільною версією сайту в Яндекс.Вебмайстрі і Google Search Console. Горизонтальний скролл повинен бути відсутнім. Верстка сайту не повинна “плавати”.
 2. Швидкість завантаження сторінок, як для мобільної так і десктопної версії сайту, повинна бути на рівні не менше, ніж помаранчеві показники в сервісі PageSpeed Insights.
 3. Корисна інформація повинна бути на першому екрані мобільної версії, тому:
  1. Хедер не повинен бути занадто великим.
  2. Меню за замовчуванням згорнуте.
  3. Повинен обов’язково бути присутнім заголовок Н1.
 4. Якщо мова йде про сайт послуг або інформаційний сайт, то текст повинен бути присутнім на першому екрані. Якщо у вас інтернет-магазин, то асортимент також повинен потрапляти на перший екран.
 5. Поле пошуку по сайту, значок кошика і логотип з посиланням на головну повинні бути помітні і знаходиться у верхній частині сторінки.
 6. Всі клікабельні елементи, такі як меню, логотип, телефон, кнопки купити, детальніше і т.д. повинні коректно відпрацьовувати, їх розмір повинен бути не дуже маленьким. Елементи повинні візуально виділятися і привертати увагу користувача.
 7. Всі посилання повинні відкриватися в поточній версії сторінки.
 8. Текст і зображення повинні бути добре видно без додаткового збільшення.
 9. Поля форм повинні мати допоміжний текст. Залежно від даних повинен видаватися потрібний формат клавіатури.
 10. Для інтернет-магазину: фільтр і сортування повинні коректно відпрацьовувати, за замовчуванням параметри фільтра повинні бути приховані. Відпрацювання фільтра краще робити відкладеним, тобто після натискання кнопки “підібрати товар” або ін.подібної. Після натискання кнопки “Назад” користувач повинен потрапляти на попередню сторінку сайту, зі збереженими параметрами сортування або фільтрації.
 11. Повинні бути відсутні нав’язливі елементи анімації, блоки реклами, що перекривають контент сторінки або займають більшу частину екрану, великі порожні прольоти між шматками контенту. Екран користувача на 80% повинен бути заповнений корисною інформацією.
Оцініть статтю
Додати коментар