💙 Як прокачувати і просувати свої PBN

Є два основних напрямки з прокачування PBN: контент і посилальне.

Контент

Під прокачуванням контенту мається на увазі робота по додаванню, або оновленню, текстів на сайті, розширення семантики і збільшення кількості сторінок сайту.

Отримувати новий контент можна платно та умовно-безкоштовно. Деякі способи можуть бути платними для одних і безкоштовними для інших людей. В основному, це залежить від ваших ресурсів і наявних інструментів. І сервісів. У будь-якому випадку, сюди додадуться тимчасові витрати на ці роботи. Якісь методи переплітаються з іншими, якісь існують самі по собі, деякі можна міксувати між собою.

До основних методів оновлення контенту відносяться:

 1. копірайтинг.
 2. генерація.
 3. переклад.
 4. парсинг.
 5. копіпаст з декількох джерел.
 6. новини.
 7. коментарі та інші варіанти.

Головна відмінність між ними – це якість контенту і витрати на ресурси по його створенню. Тут складно порадити щось певне або сказати, що краще. Потрібно відштовхуватися від ваших завдань і можливостей по тому чи іншому проекту. Всі методи робочі в умілих руках і всі вони дають хороший результат.

Посилальний

PBN бувають умовно “маленькими” і “великими” за кількістю доменів, що входять в них. І якщо для маленьких сіток цілком виправдано використовувати точковий лінкбілдінг, то для масових сіток зазвичай намагаються зробити масово, дешево і, бажано, якісно. Зрозуміло, що дешево і якісно — це протилежні речі, тому доводиться знаходити якийсь баланс між ними.

 1. Аутріч. Зазвичай аутріч використовують для основних сайтів і досить рідко для PBN. Але я знаю команди, які вміють робити міксовий аутріч дуже дешево і, в цілому, його можна використовувати точково для невеликих сіток. Ну або для будь-яких сіток, якщо у вас в бюджеті на посилання додали зайвий нуль в кінці. Можна пробувати шукати виконавців на біржах. Або наймати джуна для щоденних розсилок по своїх базах.
 2. Сабмити. Всі місця, де можна залишити свої посилання і це не буде явним спамом, я відношу сюди. Є цілком якісні сайти та каталоги, де можна зареєструватися і залишити своє посилання, припустимо, той же Knowem. За софтом використовують або індуса, або самопис, або суміш з Ranker-X, GSA і дуже лайтових налаштувань Xrumera.
 3. Крауд. Цей метод, на мій погляд, якраз знаходиться на умовному балансі дешево-якісно. Я використовую його, в тому числі й для своїх PBN. Якщо це не спам по форумах, де спілкуються тільки виконавці по крауду, то це все ще дає непоганий ефект.Біржа
 4. Біржа. Тут головне знайти ті самі майданчики, які будуть коштувати адекватно і не будуть заспамлені на 100%. Так, є ризик відвалу майданчика через рік, але на багатьох біржах є різні страховки від цього. Знаю, що багато просувають свої PBN під бурж через російськомовні біржі і це відмінно працює. Думка про те, що для сайту англійською працюють тільки посилання з англійських сайтів — не більше, ніж міф. Так, вони будуть швидше за все слабкіше, але їх просто потрібно вміти готувати.
 5. 301 редирект. Підклеювання дропів рівнями теж добре працює і дозволяє просувати сітки. За витратами це умовні 10$ на реєстрацію домену і його продовження щороку + хостинг. Є можливість робити потужні сітки шляхом підклеювання 5-10 дропів на 1 сайт з PBN, але це все потрібно теж вміти готувати і це далеко не швидка тема. Попри це, даний метод досить простий в умілих руках і може вигравати за витратами на ресурси при певних умовах.
 6. Будь-які способи, які використовуються для звичайних сайтів. Зазвичай всі інші методи вимагають або дуже багато ресурсів, або йдуть вже у відвертий спам. Але, з усім тим, свої PBN можна просувати, як завгодно, якщо у вас виходить зводити баланси на їх просування і той ефект, який вони дають.
Оцініть статтю
Додати коментар